Zegar

Kalendarz

lipiec 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś113
WczorajWczoraj230
W tygodniuW tygodniu343
W miesiącuW miesiącu5540
Wszystkie dniWszystkie dni231829

Uroczystość z okzji Dnia Babci i Dziadka Drukuj Email

Dnia 15 stycznia 2009 roku wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

„Jak to dawniej było każdy z was pamięta
Bo cząstka historii w rodzinie zamknięta.
Babcia ciasto piecze, wesoło zagada
O rodzinnych dziejach wnukom opowiada.
A kochany dziadek w bujanym fotelu
Pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu.
Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba
Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da.
Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele
Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

 

„Dziękujemy Wam Dziadkowie,
Bez Was smutny byłby świat!
Żyj nam Babciu,
żyj nam Dziadku,
co najmniej dwieście lat!”


Te święta mają swoją osobliwą tradycję. Gdy Babcie i Dziadkowie usiedli na przygotowanych miejscach, po ciepłym powitaniu przez Panią Dyrektor Celinę Kwaśną– zabrzmiały pierwsze dźwięki piosenek w wykonaniu uczniów. W tym roku Babcie i Dziadkowie mięli okazję zobaczyć ciekawy program artystyczny przygotowany przez Panią Danutę Wiśniowską i Panią Romanę Gąsiorowską.   Były to wiersze, piosenki, inscenizacje, scenki, różnorakie konkursy, w których dziadkowie brali udział  razem ze swoimi wnukami. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, nawet łzy szczęścia i wzruszenia. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności.

Wielką przyjemność sprawiły również Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek, wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów,
w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami.


W naszej szkole gościliśmy babcie i dziadków nie tylko z naszej miejscowości. Okazało się, że kilku gości było przyjezdnych. Jak zwykle frekwencja była wspaniała. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za to, że odpowiedzieli na zaproszenie swych wnuków. Gorące słowa podziękowania należą się też rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

Po występach artystycznych głos zabrał jeden z  dziadków – p.Czesław Cudek, który w imieniu wszystkich zebranych podziękował za zaproszenie i przygotowanie uroczystości.

 

 

Dodała: Aneta BIenias

2010-01-16, 22:54:51

 

           

 


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013