Zegar

Kalendarz

lipiec 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś14
WczorajWczoraj230
W tygodniuW tygodniu244
W miesiącuW miesiącu5441
Wszystkie dniWszystkie dni231730

Dzień Babci i Dzadka Drukuj Email

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RZEPIENNIKU MARCISZEWSKIM

 

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Tak naprawdę każdego dnia w roku dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

11 stycznia 2019 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas 0-VIII. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Celina Kwaśna, który wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia.

Część artystyczną przygotowali wszyscy uczniowie pod okiem swoich wychowawców. Na początek uczniowie klasy II i III zaprezentowali swoje możliwości w poruszającym serca Dziadków przedstawieniu  pantomimicznym pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Następną grupą, która dała popis swoich możliwości, była najmłodsza grupa, czyli przedszkolaki, która zaprezentowała taniec „Babuszki – staruszki” oraz „Wesoły taniec Dziadków”. Występ wzbogacili wierszami oraz piosenką z życzeniami dla dziadków. Uczniowie klasy I przygotowali skecze kabaretowe, które rozbawiły do łez  wszystkich zebranych oraz wiersze i piosenkę. Na zakończenie uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali swoje możliwości teatralne oraz wokalne w przedstawieniu „Jasełkowym”, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta.

Uroczystość wypadła pięknie, uczniowie otrzymali gromkie brawa. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali Dom Ludowy ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

  


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013