Zegar

Kalendarz

maj 2019
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś96
WczorajWczoraj251
W tygodniuW tygodniu1152
W miesiącuW miesiącu5157
Wszystkie dniWszystkie dni217594

POWSTAŃCY WARSZAWSCY - BOHATEROWIE MŁODEGO POKOLENIA Drukuj Email

POWSTAŃCY WARSZAWSCY - BOHATEROWIE MŁODEGO POKOLENIA

W ramach projektu realizowane były w naszej szkole dwa podstawowe elementy programowe ogólnopolski konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz 3-dniowy edukacyjny pobyt laureatów konkursu w Warszawie.

W ogólnopolskim konkursie, w którym kilkuset uczestników zmierzyło się z pytaniami zawartymi w arkuszu konkursowym brało udział 8 uczniów naszej szkoły z klas VII i VIII. Zwyciężczynia okazała się Zuzanna Cudek z klasy VII. Głównym celem projektu była edukacja młodego pokolenia Polaków na temat ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski – w tym wypadku z wydarzeń i Bohaterów Powstania Warszawskiego. Projekt miał za zadanie budować wartości patriotyczne, poczucie dumy oraz wspólnoty narodowej. Efektem projektu natomiast zwiększenie zainteresowania tematyką historyczną w pokoleniu młodych Polaków – uczniów szkół.

Prace oceniły komisje konkursowe, w skład której weszli m.in. historycy, nauczyciele, pracownicy IPN. Laureaci konkursu wyjechali do Warszawy. Tam, podczas 3-dniowego pobytu zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz Powązkowski, a także odbyli dwudniowe warsztaty artystyczne – filmowe oraz muzyczne. Końcowym efektem projektu będzie utwór hip-hop, który zostanie napisany i wykonany przez laureatów projektu, a teledysk do niego również będzie nakręcony przez uczestników zadania

Głównym celem projektu była edukacja młodego pokolenia Polaków na temat ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski – w tym wypadku z wydarzeń i Bohaterów Powstania Warszawskiego. Projekt miał za zadanie budować wartości patriotyczne, poczucie dumy oraz wspólnoty narodowej. Efektem projektu natomiast zwiększenie zainteresowania tematyką historyczną w pokoleniu młodych Polaków – uczniów szkół.

 

Wyniki konkursu

I miejsce – Zuzanna Cudek, kl.7
II m-sce- Bartłomiej Gomułka , kl.8
III m-sce- Marta Bajorek,kl.7
IV m-sce – Oliwia Kras,kl.7
V m-sce – Dominika Noga, kl.7

Ponadto w zmaganiach konkursowych brali udział: Roman Noga, Aleksander Cudek i  Wiktor Łątka z klasy 7.

 


 

 

 


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013