Zegar

Kalendarz

styczeń 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś55
WczorajWczoraj182
W tygodniuW tygodniu427
W miesiącuW miesiącu4273
Wszystkie dniWszystkie dni197210

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole Drukuj Email

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć
i Dziadków.

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne  z najsympatyczniejszych i najmilszych. Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.


 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w  Rzepienniku Marciszewskim upamiętniła to wydarzenie 28 stycznia, goszcząc bardzo wielu najmilszych gości. Tego roku ze względu na dużą liczbę Babć i Dziadków swe występy prezentowaliśmy w Domu Ludowym, który był wypełniony aż po brzegi. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy przybyli bardzo licznie, a wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Swą obecnością uświetnili także naszą uroczystość: Wójt Gminy Gromnik – Pan Bogdan Stasz, Przewodniczący Rady Gminy Gromnik – Pan Zdzisław Maniak, Sołtys – Pan Stanisław Cudek, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Grażyna Noga oraz Rodzice naszych uczniów.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Celina Kwaśna, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. W  pięknie udekorowanej Sali, dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń, przedstawiły piękny program artystyczny.

Nasi uczniowie z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Występy rozpoczęliśmy
w  klimacie świątecznym „Jasełkami” zaprezentowanymi przez uczniów klas II i III. Następnie wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły 4 i 5 – latki, które przygotowały z tej  okazji wiersze i piosenki o Babci i Dziadku. Uczniowie klas I oraz 0 – oddziału przedszkolnego zaprezentowali wiersze i piosenki oraz krótką inscenizację pt. „Rzepka”. Starsi uczniowie z  klas IV-VI natomiast rozśmieszali do łez Naszych Kochanych Gości zabawnymi skeczami ze znanych polskich kabaretów oraz Programem „ Gadanie na ekranie” traktującym o roli kobiet
i mężczyzn.

Uroczystość wypadła pięknie, uczniowie otrzymali gromkie brawa,
a Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swych wnuków. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, który obfitował w wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

 


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013