Zegar

Kalendarz

styczeń 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś56
WczorajWczoraj182
W tygodniuW tygodniu428
W miesiącuW miesiącu4274
Wszystkie dniWszystkie dni197211

Ślubowanie klasy pierwszej Drukuj Email

Dnia 14 października 2015 r. odbyła się tradycyjna uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.
Tego dnia 7 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim.

Oto oni :

Dawid Kucharzyk

Aleksandra Kwaśna

Michał Kwaśny

Norbert Wąsowski

Jakub Wiśniowski

Justyna Wiśniowska

Michał Wiśniowski


 


Uroczystość ślubowania klas pierwszych to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. O tym że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim, świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze i piosenki.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem P. Danuty Wiśniowskiej od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała specjalny wygląd. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych i założyli tradycyjne już birety. Na uroczystość przybyli również rodzice pierwszoklasistów.

Na początek Dyrektor Szkoły P. Celina Kwaśna skierował do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwsze tygodnie nauki. Mimo tremy wszystko wypadło wspaniale. Najważniejszym momentem uroczystości było uroczyste ślubowanie na flagę polski .

"Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę starał się być dobrym kolega,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom"

Następnie uczniowie zostali pasowani przez Przewodniczącą Szkoły na uczniów Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskiego, przy pomocy symbolicznego ołówka.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki SKO, a rodzice przygotowali na ten wyjątkowy dzień słodką niespodziankę. Uroczystość zakończyła sesja zdjęciowa, ponieważ wszyscy rodzice chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcia swoim pociechom.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie.

 


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013