Zegar

Kalendarz

październik 2018
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś30
WczorajWczoraj94
W tygodniuW tygodniu235
W miesiącuW miesiącu3458
Wszystkie dniWszystkie dni182356

Ciekawy zawód - Leśnik Drukuj Email

Na kwietniowe spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcą, zaprosili pana mgr inż. Marka Malinowskiego, który na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Gromnik.

Pan leśnik opowiedział dzieciom, jak wygląda jego codzienna praca, czym się zajmuje, za co jest odpowiedzialny. Mówił o sadzeniu nowych drzew, wymieniając najliczniej występujące w polskich lasach gatunki. Pan leśnik podkreślał, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje jego gospodarzy – zwierząt w nim mieszkających, na przykład odpowiednio się w nim zachowując. Uświadomił dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony ludzi, pokazując im, jak długo trwa rozkład pozostawionych w lesie odpadów. Korzystając ze sprzętu multimedialnego, odtwarzał odgłosy zwierząt leśnych, a później ptaków – każde dziecko mogło sprawdzić się w ich rozpoznawaniu.

Uczniowie chętnie wzięli udział w spotkaniu. Z zainteresowaniem słuchali gościa oraz zadawali pytania, chcąc dowiedzieć się: Jaką szkołę trzeba ukończyć, by zostać leśnikiem? Czy często jest zapraszany na spotkania do szkół? Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z wykonywaniem tegoż zawodu i czy są jakieś jego negatywne strony? Czy panu leśnikowi przytrafiła się jakaś ciekawa przygoda podczas pracy oraz jakie cechy są pożądane u osób chcących wykonywać ten zawód?

Informacje dotyczące lasów oraz ich ochrony na pewno pozostaną w pamięci uczniów. Spotkanie to stało się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody, zwłaszcza przed zbliżającym się Dniem Ziemi.


 


 

 


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013