Zegar

Kalendarz

październik 2018
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś108
WczorajWczoraj144
W tygodniuW tygodniu996
W miesiącuW miesiącu3191
Wszystkie dniWszystkie dni182089

Ciekawy zawód - urzędnik administracji lokalnej - WÓJT Drukuj Email

17 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”. Uczniowie klasy II – III zaprosili na nie pracownika administracji lokalnej - Wójta Gminy Gromnik – Pana Bogdana Stasza.

Dzieci przedstawiły kolegom krótkie wprowadzenie na temat urzędu wójta – historii i zadań, za które w świetle prawa jest odpowiedzialny, a także pokrótce przybliżyły zagadnienie struktury samorządu terytorialnego, zorganizowanej w Polsce trójszczeblowo i dzielącej się na: samorząd gminny, powiatowy i województwa. Później oddały głos swojemu gościowi.

Pan Wójt opowiedział uczniom naszej szkoły, jak wygląda praca Wójta na co dzień: czym się zajmuje, za co jest odpowiedzialny. Odpowiedział również na wiele pytań uczniów, którzy chcieli dowiedzieć się między innymi: Czy pan Wójt ma dużo wolnego czasu? Czy często zapraszany jest na spotkania jak to - zorganizowane przez nich? Jakim był nauczycielem? Jaką szkołę muszą skończyć, by również móc zostać w przyszłości wójtem? Czy jest to ciężka praca? Czy ktoś w niej Wójtowi pomaga? I wiele innych…

Na zakończenie uczniowie podziękowali Panu Wójtowi, że znalazł dla nich czas i przyjął ich zaproszenie. Jako, że było to przedświąteczne spotkanie – złożyły Mu najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne, wyrażając nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie z Panem Wójtem w naszej szkole.


 


 

 


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013