eDziennik

MS Office 365

Kalendarz

marca 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś57
WczorajWczoraj242
W tygodniuW tygodniu57
W miesiącuW miesiącu672
Wszystkie dniWszystkie dni390873

Wakacyjny wypoczynek 2010 r. Drukuj Email
  •    WAKACJE NAD BALATONEM

Po tegorocznej czerwcowej powodzi, która nawiedziła naszą gminę, dla dzieci z rodzin dotkniętych powodzią wakacje zapowiadały się nie najlepiej. Jednak do wielu z nich uśmiechnęło się szczęście. Zorganizowano dla nich letni wypoczynek.

   Szef węgierskiego rządu Victor Orban zaprosił je na wakacje na Węgry. Nad Balatonem wypoczywało
30 dzieci z gminy Gromnik w dniach od 23 lipca do 5 sierpnia bieżącego roku . Wyjechały tam pod opieka
3 nauczycieli.
   Uczestnicy byli zakwaterowani w rządowym domu wczasowym w Balatonöszöd, usytuowanym w pięknym parku, bezpośrednio nad brzegiem jeziora Balaton. Pod swoje skrzydła przejęło ich Stowarzyszenie Bazis, które zorganizowało dzieciom wiele atrakcji. Największą była kąpiel w jeziorze i wyjazd do Budapesztu,
w czasie którego zwiedzali miasto, jego wspaniałe zabytki, ale złożyli również wizytę w Ambasadzie RP.
Nikt nie mógł się nudzić, ponieważ codziennie czas był zaplanowany. Wiele wrażeń dostarczyły rejsy statkiem po jeziorze, wtorkowe wyjazdy do wesołego miasteczka, wspólne spotkania przy ognisku, czy dyskoteki oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, czwartkowe rozgrywki sportowe, a szczególnie mecze piłki nożnej z drużyną kelnerów.

    Dzieci poznały wiele koleżanek i kolegów Węgrów, którzy razem z nimi wypoczywali w ośrodku. Nauczyły się podstawowych słówek węgierskich, poznały tradycje i kulturę naszych węgierskich braci. Porozumiewały się w j. angielskim lub niemieckim. Wszyscy mogli prezentować swoje uzdolnienia i talenty podczas wieczorków pod hasłem Mam talent. Wiele czasu spędzały dzieci na obiektach sportowych: boisku do siatkówki plażowej, kortach tenisowych, polu do mini-golfa, placu zabaw. Nie zabrakło zajęć plastycznych
i muzycznych. Wspaniała była kuchnia, podobno "zepsuta" dla naszych dzieci, aby smakowało i obsługa hotelu, która bardzo się o wszystko troszczyła. Czas wspaniałych dni minął bardzo szybko. Dzieci wróciły do domów pełne wrażeń, opalone, wypoczęte, z bagażem miłych wspomnień i jak same powiedziały niezapomnianych dni.

Oto kilka zdjęć z tej wycieczki:

 

  • POBYT W KACZYNIU

Jeszcze przed wkacjami tj. od 14 do 28 czerwca dzieci, których domy powódź najbardziej zniszczyła  dzięki gościnności ośrodka Caritas Diecezji Kieleckiej mogły odpocząć i na chwilę zapomnieć o tych przykrych dla wszystkich wydarzeniach.

Oto artykuł Tygodnika niedziela kielecka:

"Dzieci z terenów powodziowych na kloniach Caritas Kieleckiej"

 


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013