Zegar

Kalendarz

październik 2018
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś32
WczorajWczoraj156
W tygodniuW tygodniu188
W miesiącuW miesiącu2383
Wszystkie dniWszystkie dni181281

Aktualności
Dzień Ziemi Drukuj Email

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole został przygotowany krótki program artystyczny wraz z prezentacją wyników ankiety "Czy Twój dom jest ekologiczny?".

Uczniowie naszej szkoły przypomnieli wszystkim jak ważna jest dbałość o naszą Ziemię, udzieli  zebranym wielu rad na temat segregowania i wykorzystywania surowców wtórnych,  przypomnieli również o sprzątaniu świata, a przede wszystkim o jego niezaśmiecaniu.


 

 

Więcej…
 
Koncert muzyczny Drukuj Email

W środę 15 kwietnia 2015 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbył się piękny koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się o możliwościach kształcenia się w szkole muzycznej. Kształcenie się w szkole muzycznej to bardzo dobra inwestycja w przyszłość. Więcej o szkole muzycznej na stronie http://www.domoslawice.edu.pl/


Znalezione obrazy dla zapytania nutki

 

 

Więcej…
 
Ciekawy zawód - Leśnik Drukuj Email

Na kwietniowe spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcą, zaprosili pana mgr inż. Marka Malinowskiego, który na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Gromnik.

Pan leśnik opowiedział dzieciom, jak wygląda jego codzienna praca, czym się zajmuje, za co jest odpowiedzialny. Mówił o sadzeniu nowych drzew, wymieniając najliczniej występujące w polskich lasach gatunki. Pan leśnik podkreślał, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje jego gospodarzy – zwierząt w nim mieszkających, na przykład odpowiednio się w nim zachowując. Uświadomił dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony ludzi, pokazując im, jak długo trwa rozkład pozostawionych w lesie odpadów. Korzystając ze sprzętu multimedialnego, odtwarzał odgłosy zwierząt leśnych, a później ptaków – każde dziecko mogło sprawdzić się w ich rozpoznawaniu.

Uczniowie chętnie wzięli udział w spotkaniu. Z zainteresowaniem słuchali gościa oraz zadawali pytania, chcąc dowiedzieć się: Jaką szkołę trzeba ukończyć, by zostać leśnikiem? Czy często jest zapraszany na spotkania do szkół? Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z wykonywaniem tegoż zawodu i czy są jakieś jego negatywne strony? Czy panu leśnikowi przytrafiła się jakaś ciekawa przygoda podczas pracy oraz jakie cechy są pożądane u osób chcących wykonywać ten zawód?

Informacje dotyczące lasów oraz ich ochrony na pewno pozostaną w pamięci uczniów. Spotkanie to stało się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody, zwłaszcza przed zbliżającym się Dniem Ziemi.


 


Więcej…
 
Konkurs z języka niemieckiego Drukuj Email

24 marca 2015 r. odbył się w Zespole Szkół w Gromniku XIII Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjów. Organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego z Zespołu Szkół w Gromniku oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Tarnów.

W tegorocznych zmaganiach językowych wzięło udział 43 uczestników ze szkół podstawowych w Brzozowej, Gromniku, Rzepienniku Marciszewskim i Siemiechowie oraz z gimnazjów w Gromniku i Siemiechowie.

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. mgr Małgorzaty Starzyk,  zajęli w tym roku następujące miejsca.

Klasa czwarta

Anna Wiśniowska – IV miejsce

Klasa szósta:

Daniel Kwaśny – III miejsce

 
Ciekawy zawód - Strażak Drukuj Email

W wtorek, 24 marca uczniów naszej odwiedził ciekawy gość – był to zawodowy strażak, pan Krzysztof Nowak. Zajechał on na plac przyszkolny samochodem strażackim. Była to nie lada atrakcja dla dzieci. Mogły one z bliska obejrzeć wyposażenie tego wozu, a niektóre przedmioty dotknąć.  Dowiedziały się, do czego służy i jak fachowo nazywa się sprzęt, którym posługują się strażacy podczas różnych akcji ratunkowych. Ponadto uczniowie mieli możliwość założyć pełen mundur  strażacki.Dzieci mogły na własne oczy pooglądać sprzęty potrzebne strażakowi oraz inne elementy ich umundurowania. Zaproszony gość uczulał dzieci na niebezpieczeństwa  związane z niewłaściwym zachowaniem w różnych sytuacjach życiowych. Uczniowie zadawali strażakowi wiele pytań. Chcieli wiedzieć czy trudna jest praca strażaka i co trzeba zrobić, aby nim zostać. Dzieci były ciekawe do ilu akcji w minionym roku przystąpili strażacy i na czym one polegały. Wśród chłopców panowało podekscytowanie i wielu z nich zadeklarowało chęć zostania strażakiem. Wizytę uznajemy za owocną i bardzo dziękujemy naszemu gościowi. 

 

Więcej…
 
Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Drukuj Email

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
w Rzepienniku Marciszewskim na rok szkolny 2015/16

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim ogłasza rekrutację do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2015/16.

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego będą  prowadzane od 9 do 31 marca 2015roku.

„Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego” z drukami oświadczeń oraz druki zgłoszenia do klasy pierwszej są do pobrania  na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim www.sprzepm.gromnik.pl lub w szkole.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnianie kryteriów przyjmuje dyrektor szkoły do 31 marca 2015 r.

Dzieci 5 – letnie urodzone w 2010 r.

Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat. W roku szkolnym 2015/2016 obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są wszystkie dzieci urodzone w 2010 r.

Dzieci 4 – letnie urodzone w 2011 r.

Dziecko, które w bieżącym roku ukończy 4 lata, a w następnym roku szkolnym zostanie objęte obowiązkiem przedszkolnym, na wniosek rodzica  może zostać zapisane do oddziału przedszkolnego.

 


Dokumenty do pobrania:

 
Dzień Babci i Dziadka Drukuj Email

W naszej szkole zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. W sobotę 24 stycznia  2015 roku, sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Przybyły Babcie i Dziadkowie naszych uczniów oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitała bardzo gorąco Dyrektor Szkoły Celina Kwaśna. Kochani dziadkowie mogli się poczuć przez chwilę, jakby byli w teatrze. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odegrały swoje role. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. Z uwagą przyglądali się swoim wnukom jak odważnie i pięknie dla nich występują. Mali aktorzy w uroczych strojach, prezentowali się doskonale za co otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie programu artystycznego wnuczęta zaprosiły swoje babcie i dziadków na poczęstunek, który przygotowały mamy.
Cała uroczystość odbyła się  w miłej, podniosłej i wzruszającej atmosferze. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu. 

 

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne Drukuj Email

 


W piątek 19 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali część artystyczną.
Przepełnieni radosnym duchem świąt dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, częstowaliśmy się przysmakami przy wspólnym stole i kolędowaliśmy .
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny dzień. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, którą pomogli nam stworzyć.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

 

Więcej…
 
Ciekawy zawód - urzędnik administracji lokalnej - WÓJT Drukuj Email

17 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”. Uczniowie klasy II – III zaprosili na nie pracownika administracji lokalnej - Wójta Gminy Gromnik – Pana Bogdana Stasza.

Dzieci przedstawiły kolegom krótkie wprowadzenie na temat urzędu wójta – historii i zadań, za które w świetle prawa jest odpowiedzialny, a także pokrótce przybliżyły zagadnienie struktury samorządu terytorialnego, zorganizowanej w Polsce trójszczeblowo i dzielącej się na: samorząd gminny, powiatowy i województwa. Później oddały głos swojemu gościowi.

Pan Wójt opowiedział uczniom naszej szkoły, jak wygląda praca Wójta na co dzień: czym się zajmuje, za co jest odpowiedzialny. Odpowiedział również na wiele pytań uczniów, którzy chcieli dowiedzieć się między innymi: Czy pan Wójt ma dużo wolnego czasu? Czy często zapraszany jest na spotkania jak to - zorganizowane przez nich? Jakim był nauczycielem? Jaką szkołę muszą skończyć, by również móc zostać w przyszłości wójtem? Czy jest to ciężka praca? Czy ktoś w niej Wójtowi pomaga? I wiele innych…

Na zakończenie uczniowie podziękowali Panu Wójtowi, że znalazł dla nich czas i przyjął ich zaproszenie. Jako, że było to przedświąteczne spotkanie – złożyły Mu najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne, wyrażając nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie z Panem Wójtem w naszej szkole.


 


Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013