Zegar

Kalendarz

maj 2018
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś46
WczorajWczoraj99
W tygodniuW tygodniu382
W miesiącuW miesiącu2365
Wszystkie dniWszystkie dni161704

Aktualności
Ciekawy zawód - urzędnik administracji lokalnej - WÓJT Drukuj Email

17 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”. Uczniowie klasy II – III zaprosili na nie pracownika administracji lokalnej - Wójta Gminy Gromnik – Pana Bogdana Stasza.

Dzieci przedstawiły kolegom krótkie wprowadzenie na temat urzędu wójta – historii i zadań, za które w świetle prawa jest odpowiedzialny, a także pokrótce przybliżyły zagadnienie struktury samorządu terytorialnego, zorganizowanej w Polsce trójszczeblowo i dzielącej się na: samorząd gminny, powiatowy i województwa. Później oddały głos swojemu gościowi.

Pan Wójt opowiedział uczniom naszej szkoły, jak wygląda praca Wójta na co dzień: czym się zajmuje, za co jest odpowiedzialny. Odpowiedział również na wiele pytań uczniów, którzy chcieli dowiedzieć się między innymi: Czy pan Wójt ma dużo wolnego czasu? Czy często zapraszany jest na spotkania jak to - zorganizowane przez nich? Jakim był nauczycielem? Jaką szkołę muszą skończyć, by również móc zostać w przyszłości wójtem? Czy jest to ciężka praca? Czy ktoś w niej Wójtowi pomaga? I wiele innych…

Na zakończenie uczniowie podziękowali Panu Wójtowi, że znalazł dla nich czas i przyjął ich zaproszenie. Jako, że było to przedświąteczne spotkanie – złożyły Mu najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne, wyrażając nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie z Panem Wójtem w naszej szkole.


 


Więcej…
 
Spotkanie z Świętym Mikołajem Drukuj Email

5 grudnia do Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim dotarł sam Święty Mikołaj z pomocnikami. Wszystkie dzieci przywitały go bardzo gorąco oraz zapewniły, że były bardzo grzeczne. Każdy otrzymał cudowny prezent. Uśmiechom nie było końca. Na pożegnanie Mikołaj podziękował za tak wdzięczne przyjęcie, nieskrywany uśmiech i radość dzieci, a także zapowiedział, że na pewno wróci do naszej szkoły za rok i przywiezie cały worek prezentów dla grzecznych dzieci. A te, które już coś nabroiły, mają teraz szansę na poprawę.


 

 

Więcej…
 
Spotkanie z Świętym Mikołajem Drukuj Email

5 grudnia do Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim dotarł sam Święty Mikołaj z pomocnikami. Wszystkie dzieci przywitały go bardzo gorąco oraz zapewniły, że były bardzo grzeczne. Każdy otrzymał cudowny prezent. Uśmiechom nie było końca. Na pożegnanie Mikołaj podziękował za tak wdzięczne przyjęcie, nieskrywany uśmiech i radość dzieci, a także zapowiedział, że na pewno wróci do naszej szkoły za rok i przywiezie cały worek prezentów dla grzecznych dzieci. A te, które już coś nabroiły, mają teraz szansę na poprawę.


 

 

Więcej…
 
Ciekawy zawód - technik analityk chemiczny Drukuj Email

W październiku rozpoczęliśmy cykl spotkań z ludźmi, którzy reprezentują ciekawe zawody. Drugim gościem, zaproszonym przez klasę  IV-V była Pani Barbara Galiszewska - technik analityk chemiczny, która na co dzień pracuje w laboratorium diagnostycznym.

Pani Barbara opowiedziała nam jakie cechy  powinien posiadać technik analityk tj. sprawność manualną, która jest niezbędna przy pobieraniu próbek i pracy w laboratorium chemicznym, spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i umiejętność wyciągania wniosków oraz  dokładność i systematyczność.Ponadto uczniowie mieli okazję podziwiać wiele różnych próbówek, menzurek, które na co dzień stosuje się w laboratoriach chemicznych.

Dla wszystkich spotkanie z Panią Barbarą  było wielką przygodą. Bardzo dziękujemy Pani Basi za tak ciekawą lekcję.

 


Więcej…
 
II Międzyklasowy Przegląd Pieśni Patriotycznej Drukuj Email

Tradycyjną już formą obchodów Święta Niepodległości jest Międzyklasowy Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Celem organizowanego konkursu było rozwijanie poczucia przynależności do narodu, krzewienie patriotyzmu wśród młodych ludzi, propagowanie piosenki patriotycznej, żołnierskiej i harcerskiej wśród dzieci i młodzieży, przypominanie historii Polski poprzez treści zawarte w piosenkach, kształtowanie kultury słowa oraz rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych uczniów.

Jury w składzie:

  • Pani Dyrektor mgr Celina Kwaśna
  • Pani bibliotekarka Bogusława Krzak
  • ksiądz mgr Maciej Igielski

biorąc pod uwagę kryteria regulaminowe, wyłonili zwycięzców:

I miejsce: Klasa II-III,

II miejsce: Klasa VI,

III miejsce: Klasa IV-V i 0-I.


 


Więcej…
 
Drzewo genealogiczne mojej rodziny Drukuj Email

Drzewo genealogiczne mojego rodu

Uczniowie klasy IV z wielkim zaangażowaniem i dokładnością przystąpili do  szkolnego konkursu historyczno-plastycznego pod hasłem „Drzewo genealogiczne mojego rodu” .
Celem konkursu było: zainteresowanie historią własnej rodziny, uświadomienie posiadania rodzinnej genealogii, rozbudzenie zainteresowań genealogią, poznanie poprzez pryzmat losów rodziny historii regionu, kształtowanie świadomości historycznej, propagowanie poszukiwań dotyczących historii rodziny w różnych źródłach oraz pobudzanie wyobraźni artystycznej.

I miejsce w konkursie zajął Klaudiusz Szymczyk

II miejsce: Adam Kucharzyk i Anna Wiśniowska

III miejsce: Oliwia Smosna

IV miejsce Bartłomiej Gomułka

Gratulujemy!

 

 


 

 
Dzień Niepodległości w naszej szkole Drukuj Email

 


 

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

W 1918 roku 11 listopada nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskuje niepodległość.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką P. Edwarda Cudka zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, aby uczcić tak ważny dzień dla kraju.

"Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!

Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był twą stolicą sto lat,

Swym własnym dźwignęłaś się duchem."

Więcej…
 
Pałac Amfitryty i Posejdona Drukuj Email

Hasło to zainspirowało uczniów klasy V do wykonania ciekawych prac plastycznych związanych z omawianym na lekcjach języka polskiego mitem.  Uczniowie wnikliwie czytając opis podwodnego pałacu postanowili go wykonać.

W krótkim czasie powstały trzy bardzo pomysłowe i  artystyczne wykonania makiet tegoż pałacu.

Z zadaniem zmierzyli się: Elwira Kucharzyk, Wiktor Kwaśny i Julia Karnia.

Gratulujemy pomysłów i  wykonania. 
Ciekawy zawód - Krawcowa Drukuj Email

W październiku rozpoczęliśmy cykl spotkań z ludźmi, którzy reprezentują ciekawe zawody. Pierwszym gościem, zaproszonym przez klasę  VI była Pani Anna Kwaśny - krawcowa.

Pani Ania opowiedziała nam wiele interesujących rzeczy dotyczących tego zawodu. Dzieci miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu szycia na maszynie, poznały też wiele wyrazów określających akcesoria krawieckie , takie jak: naparstek, szpulka nici, miarka krawiecka, nożyce krawieckie, oglądały różne dodatki krawieckie: guziki, szpilki, tasiemki, wstążeczki, agrafki, zobaczyły różne ściegi. Ponadto wszystkie dzieci tego dnia wykonywały proste czynności krawieckie, to jest przyszywanie guziczków.

Dla wszystkich spotkanie z krawcową było wielką przygodą. Bardzo dziękujemy Pani Ani za tak ciekawą lekcję.

 


Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013