Zegar

Kalendarz

luty 2018
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Licznik odwiedzin

DziśDziś1
WczorajWczoraj140
W tygodniuW tygodniu711
W miesiącuW miesiącu1759
Wszystkie dniWszystkie dni149856

Aktualności
Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Drukuj Email

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
w Rzepienniku Marciszewskim na rok szkolny 2015/16

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim ogłasza rekrutację do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2015/16.

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego będą  prowadzane od 9 do 31 marca 2015roku.

„Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego” z drukami oświadczeń oraz druki zgłoszenia do klasy pierwszej są do pobrania  na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim www.sprzepm.gromnik.pl lub w szkole.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnianie kryteriów przyjmuje dyrektor szkoły do 31 marca 2015 r.

Dzieci 5 – letnie urodzone w 2010 r.

Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat. W roku szkolnym 2015/2016 obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są wszystkie dzieci urodzone w 2010 r.

Dzieci 4 – letnie urodzone w 2011 r.

Dziecko, które w bieżącym roku ukończy 4 lata, a w następnym roku szkolnym zostanie objęte obowiązkiem przedszkolnym, na wniosek rodzica  może zostać zapisane do oddziału przedszkolnego.

 


Dokumenty do pobrania:

 
Dzień Babci i Dziadka Drukuj Email

W naszej szkole zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. W sobotę 24 stycznia  2015 roku, sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Przybyły Babcie i Dziadkowie naszych uczniów oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitała bardzo gorąco Dyrektor Szkoły Celina Kwaśna. Kochani dziadkowie mogli się poczuć przez chwilę, jakby byli w teatrze. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odegrały swoje role. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. Z uwagą przyglądali się swoim wnukom jak odważnie i pięknie dla nich występują. Mali aktorzy w uroczych strojach, prezentowali się doskonale za co otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie programu artystycznego wnuczęta zaprosiły swoje babcie i dziadków na poczęstunek, który przygotowały mamy.
Cała uroczystość odbyła się  w miłej, podniosłej i wzruszającej atmosferze. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu. 

 

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne Drukuj Email

 


W piątek 19 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali część artystyczną.
Przepełnieni radosnym duchem świąt dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, częstowaliśmy się przysmakami przy wspólnym stole i kolędowaliśmy .
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny dzień. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, którą pomogli nam stworzyć.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

 

Więcej…
 
Ciekawy zawód - urzędnik administracji lokalnej - WÓJT Drukuj Email

17 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”. Uczniowie klasy II – III zaprosili na nie pracownika administracji lokalnej - Wójta Gminy Gromnik – Pana Bogdana Stasza.

Dzieci przedstawiły kolegom krótkie wprowadzenie na temat urzędu wójta – historii i zadań, za które w świetle prawa jest odpowiedzialny, a także pokrótce przybliżyły zagadnienie struktury samorządu terytorialnego, zorganizowanej w Polsce trójszczeblowo i dzielącej się na: samorząd gminny, powiatowy i województwa. Później oddały głos swojemu gościowi.

Pan Wójt opowiedział uczniom naszej szkoły, jak wygląda praca Wójta na co dzień: czym się zajmuje, za co jest odpowiedzialny. Odpowiedział również na wiele pytań uczniów, którzy chcieli dowiedzieć się między innymi: Czy pan Wójt ma dużo wolnego czasu? Czy często zapraszany jest na spotkania jak to - zorganizowane przez nich? Jakim był nauczycielem? Jaką szkołę muszą skończyć, by również móc zostać w przyszłości wójtem? Czy jest to ciężka praca? Czy ktoś w niej Wójtowi pomaga? I wiele innych…

Na zakończenie uczniowie podziękowali Panu Wójtowi, że znalazł dla nich czas i przyjął ich zaproszenie. Jako, że było to przedświąteczne spotkanie – złożyły Mu najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne, wyrażając nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie z Panem Wójtem w naszej szkole.


 


Więcej…
 
Spotkanie z Świętym Mikołajem Drukuj Email

5 grudnia do Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim dotarł sam Święty Mikołaj z pomocnikami. Wszystkie dzieci przywitały go bardzo gorąco oraz zapewniły, że były bardzo grzeczne. Każdy otrzymał cudowny prezent. Uśmiechom nie było końca. Na pożegnanie Mikołaj podziękował za tak wdzięczne przyjęcie, nieskrywany uśmiech i radość dzieci, a także zapowiedział, że na pewno wróci do naszej szkoły za rok i przywiezie cały worek prezentów dla grzecznych dzieci. A te, które już coś nabroiły, mają teraz szansę na poprawę.


 

 

Więcej…
 
Spotkanie z Świętym Mikołajem Drukuj Email

5 grudnia do Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim dotarł sam Święty Mikołaj z pomocnikami. Wszystkie dzieci przywitały go bardzo gorąco oraz zapewniły, że były bardzo grzeczne. Każdy otrzymał cudowny prezent. Uśmiechom nie było końca. Na pożegnanie Mikołaj podziękował za tak wdzięczne przyjęcie, nieskrywany uśmiech i radość dzieci, a także zapowiedział, że na pewno wróci do naszej szkoły za rok i przywiezie cały worek prezentów dla grzecznych dzieci. A te, które już coś nabroiły, mają teraz szansę na poprawę.


 

 

Więcej…
 
Ciekawy zawód - technik analityk chemiczny Drukuj Email

W październiku rozpoczęliśmy cykl spotkań z ludźmi, którzy reprezentują ciekawe zawody. Drugim gościem, zaproszonym przez klasę  IV-V była Pani Barbara Galiszewska - technik analityk chemiczny, która na co dzień pracuje w laboratorium diagnostycznym.

Pani Barbara opowiedziała nam jakie cechy  powinien posiadać technik analityk tj. sprawność manualną, która jest niezbędna przy pobieraniu próbek i pracy w laboratorium chemicznym, spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i umiejętność wyciągania wniosków oraz  dokładność i systematyczność.Ponadto uczniowie mieli okazję podziwiać wiele różnych próbówek, menzurek, które na co dzień stosuje się w laboratoriach chemicznych.

Dla wszystkich spotkanie z Panią Barbarą  było wielką przygodą. Bardzo dziękujemy Pani Basi za tak ciekawą lekcję.

 


Więcej…
 
II Międzyklasowy Przegląd Pieśni Patriotycznej Drukuj Email

Tradycyjną już formą obchodów Święta Niepodległości jest Międzyklasowy Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Celem organizowanego konkursu było rozwijanie poczucia przynależności do narodu, krzewienie patriotyzmu wśród młodych ludzi, propagowanie piosenki patriotycznej, żołnierskiej i harcerskiej wśród dzieci i młodzieży, przypominanie historii Polski poprzez treści zawarte w piosenkach, kształtowanie kultury słowa oraz rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych uczniów.

Jury w składzie:

  • Pani Dyrektor mgr Celina Kwaśna
  • Pani bibliotekarka Bogusława Krzak
  • ksiądz mgr Maciej Igielski

biorąc pod uwagę kryteria regulaminowe, wyłonili zwycięzców:

I miejsce: Klasa II-III,

II miejsce: Klasa VI,

III miejsce: Klasa IV-V i 0-I.


 


Więcej…
 
Drzewo genealogiczne mojej rodziny Drukuj Email

Drzewo genealogiczne mojego rodu

Uczniowie klasy IV z wielkim zaangażowaniem i dokładnością przystąpili do  szkolnego konkursu historyczno-plastycznego pod hasłem „Drzewo genealogiczne mojego rodu” .
Celem konkursu było: zainteresowanie historią własnej rodziny, uświadomienie posiadania rodzinnej genealogii, rozbudzenie zainteresowań genealogią, poznanie poprzez pryzmat losów rodziny historii regionu, kształtowanie świadomości historycznej, propagowanie poszukiwań dotyczących historii rodziny w różnych źródłach oraz pobudzanie wyobraźni artystycznej.

I miejsce w konkursie zajął Klaudiusz Szymczyk

II miejsce: Adam Kucharzyk i Anna Wiśniowska

III miejsce: Oliwia Smosna

IV miejsce Bartłomiej Gomułka

Gratulujemy!

 

 


 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013