Zegar

Kalendarz

marzec 2019
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś98
WczorajWczoraj193
W tygodniuW tygodniu651
W miesiącuW miesiącu3124
Wszystkie dniWszystkie dni206752

Aktualności
Piknik Rodzinny Drukuj Email

 

W piękną, słoneczną, majową niedzielę,  w naszej szkole zapanowała radosna rodzinna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Piknik Rodzinny. Bogaty program uroczystości oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że szkoła oraz boiska wypełniły się dużą liczbą gości. Czekało bowiem mnóstwo atrakcji.

 

Program uroczystości dedykowany był Rodzicom, z okazji zbliżających się świąt Dnia Matki i Dnia Ojca. Tematycznie związany był z prezentacją owoców pracy w ramach realizowanej w szkole innowacji „Moda na czytanie". Uczniowie pokazali, co udało im się wypracować, jakich nabyli umiejętności i przekonali zebranych, że książka jest potrzebna nie tylko dla zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim dla przyjemności, że dzięki niej można stać się lepszym i inspiruje czytelnika do działania. 

 

Więcej…
 
Wycieczka do Grybowa Drukuj Email

 

W maju byliśmy na wycieczce w Królewskim Mieście Grybowie. Celem naszej wyprawy była tzw. „Stara Baśń”, czyli budowla utrzymaną w stylu staropolskiego zamku. W tym dniu zwiedziliśmy również Muzeum Parafialne, będącą filią Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz Bazylikę Mniejszą pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Z tej to parafii pochodzi nasz ksiądz Maciej Igielski.

 


 

Więcej…
 
Obchody Konstytucji 3 Maja Drukuj Email

 

W dniu 6 maja 2016r. odbył się uroczysty apel z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występujący uczniowie klas IV-VI przybliżyli zebranym okoliczności uchwalenia tego doniosłego dokumentu, uświadomili widzom jakie to szczęście, że żyjemy w wolnym kraju.

Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe i przygotowana scenografia.

Występ spotkał się z bardzo dużym aplauzem ze strony widowni. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.


 

 

Więcej…
 
Bezpiecznie z prądem Drukuj Email

 


W marcu  w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim odbyła się prezentacja pt. „Bezpiecznie z prądem”, w której uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-6. Głównym celem była edukacja najmłodszych na temat energii elektrycznej, jej roli w codziennym życiu. Po prezentacji, w trakcie rozmowy z zaproszonym gościem, zwracano uwagę dzieci na właściwe zachowania i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Na zakończenie spotkania nie zabrakło akcentów muzycznych. Nasz gość wykonał piosenki o tematyce ekologicznej. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnego śpiewu.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Krakowa Drukuj Email

 

W marcu pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Byłą to niecodzienna podróż koleją. Kiedy już dotarliśmy na miejsce przeszliśmy traktem królewskim do Rynku. Na początek zwiedzaliśmy z przewodnikiem Podziemia Krakowskiego Rynku w dwóch grupach. Wejście do podziemi miasta znajduje się w Sukiennicach.

 

To pierwsze w Polsce, unikatowe w skali światowej podziemne muzeum. Wystawa nosząca tytuł „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa” jest multimedialnym widowiskiem i niezwykłą podróżą w czasie. Zwiedzając mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii z początków legendarnego miasta. Już na początek przechodziliśmy przez kurtynę z pary wodnej, na której wyświetlały się średniowieczne sceny. W parku archeologicznym, znajdującym się ponad 4 m pod powierzchnią zobaczyliśmy niespotykany w Europie przekrój wielkiego, tętniącego życiem, średniowiecznego Krakowa. Odnalezione zabytki świadczą o ciągłości handlu, który w tym miejscu trwa nieprzerwanie od ponad 800 lat. Szlak prowadzi widza podświetlonymi, przeszklonymi ścieżkami. Utrzymana w odcieniach szarości aranżacja wystawy stanowi tło do ekspozycji odkrytych reliktów i zabytków. Zachowane nienaruszone fragmenty warstw gruntu pokazują nam, jak w ciągu wieków zmieniała się topografia Rynku i jak podnosił się stopniowo jego poziom. Można tu było zobaczyć m.in. pozostałości średniowiecznej osady, fragmenty zabudowań pamiętających czasy Bolesława Wstydliwego i Kazimierza Wielkiego, resztki ogromnego cmentarzyska oraz ok. 700 oryginalnych zabytków wydobytych podczas wykopalisk. Są to drobne codzienne przedmioty – odważniki, monety czy elementy biżuterii, Pokazane są w cylindrycznych gablotach, aby obejrzeć je z każdej strony. Obok umieszczono ich wizualizacje w technologii 3D.

 

Po ok. 2 godzinach zwiedzania podziemnego Krakowa mieliśmy czas, by wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej i podziwiać piękno Rynku. Wycieczka była udana, mimo że pogoda płatała nam figle. 

 

Więcej…
 
Spotkanie z ciekawą książką "Tajemniczy ogród" Drukuj Email

 

W marcu bieżącego roku szkolnego klasa IV w ramach innowacji „Moda na czytanie” przygotowała pod kierownictwem pani Romany Gąsiorowskiej prezentację książki  Frances Elizy Burnett pt. „Tajemniczy ogród”.

 

Główną bohaterką utworu jest Mary Lenox. Dziewczynka urodziła się w Indiach, gdzie ojciec jej był urzędnikiem administracji kolonialnej. Matka zaś - słynna piękność - dbała jedynie o siebie, lubiła spotkania towarzyskie i zabawy. Dzieckiem opiekowała się hinduska służba. Mary była despotycznym i samolubnym stworzeniem.

 

Pewnego - wyjątkowo upalnego ranka - Mary, dowiedziała się, że nie ma już ani ojca, ani matki. Osieroconą dziewczynkę, na krótko, umieszczono w domu pastora. Następnie odesłano ją do Anglii do jedynego krewnego - wuja Archibalda Cravena - mieszkającego w Misselthwaite Manor. Tu rozgrywają się wszystkie wydarzenia.

 

Uczniowie wcielili się w postaci utworu i przedstawili fragmenty na scenie.
Narrator – Marta Bajorek i Barbara Dobrowolska

Wuj Archibald Craven – Mateusz Kwaśny

Colin ( syn Archibalda Cravena )- Wiktor Łątka

Dr Craven   ( brat Archibalda Cravena )- Roman Noga

Pani Medlock ( gospodyni w domu Archbalda Cravena )- Dominika Noga

Mary Lenox  ( sierota, kuzynka Archibalda Cravena )- Zuzanna Cudek

Ogrodnik Ben Weatherstaff – Bartosz Kwaśny

Pokojówka Marta – Oliwia Kras

Dick   ( brat Marty ) – Aleksander Cudek

Powieść „ Tajemniczy ogród” to wzruszająca opowieść o wartości przyjaźni i miłości w życiu każdego człowieka. 

 

Więcej…
 
Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Drukuj Email

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
w Rzepienniku Marciszewskim na rok szkolny 2016/17

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim ogłasza rekrutację do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2016/17.

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej będą  prowadzane od 1 do 31 marca 2016roku.

„Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego” z drukami oświadczeń oraz druki zgłoszenia do klasy pierwszej są do pobrania  na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim www.sprzepm.gromnik.pl lub w szkole.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnianie kryteriów przyjmuje dyrektor szkoły do 31 marca 2016 r.

Dzieci 6 – letnie urodzone w 2010 r.

Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. W roku szkolnym 2016/2017 obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są wszystkie dzieci urodzone w 2010 r.

Dzieci 5 – letnie urodzone w 2011 r.

Dziecko, które w bieżącym roku ukończy 5 lata, a w następnym roku szkolnym zostanie objęte obowiązkiem przedszkolnym, na wniosek rodzica  może zostać zapisane do oddziału przedszkolnego.

 

Dzieci 4 - letnie urodzone w 2012 r.

Dziecko, które w bieżącym roku ukończy 4 lata na wniosek rodzica może zostać zapisane do oddziału przedszkolnego.

 


Dokumenty do pobrania:

 
Wnioski o kontynuowanie nauki w klasie I i II Drukuj Email

Wnioski o kontynuowanie nauki w klasie I i II

  1. Dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku, które w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczają do klasy II szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, ZŁOŻONY DO 31 MARCA 2016 r., mogą w roku szkolnym 2016/2017  kontynuować naukę w klasie II szkoły podstawowej.
  2. Dzieci urodzone w 2009 roku, które w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęły naukę w klasie I szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, ZŁOŻONY DO 31 MARCA 2016 r., mogą w roku szkolnym 2016/2017  kontynuować naukę w klasie I szkoły podstawowej.

Dziecko, którego rodzice złożyli wniosek o kontynuację nauki w tej samej klasie /czyli w I albo II/ w bieżącym roku szkolnym nie podlega klasyfikacji rocznej i promowaniu odpowiednio do klasy II bądź III, a tym samym nie otrzymuje świadectwa szkolnego promocyjnego. Natomiast od 01 września 2016 roku rozpoczyna naukę odpowiednio w klasie I bądź w klasie II.

Należy też podkreślić, że decyzja o kontynuowaniu nauki ponownie w tej samej klasie należy tylko do rodziców uczniów.

Wnioski można pobrać ze strony bądź bezpośrednio w szkole.

Podstawa prawna: art. 9 ust. 1 i 2, art. 11 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016, poz. 35)

Dokumenty do pobrania:

 
Książka przed sądem Drukuj Email

 


Nasza szkoła w ramach promocji czytelnictwa organizuje wiele akcji i podejmuje różnorodne działania mające na celu zachęcenie uczniów do czytania. Jedną z takich form jest cykl „Spotkań z ciekawą książką”. W ramach tej akcji uczniowie klas V-VI przygotowali przedstawienie pt. „Książka przed sądem”, które obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły. W krótkiej scence starali się rozstrzygnąć problem dotyczący miejsca książki we współczesnym świecie. Uczniowie wcielili się w role bohaterów rozprawy sądowej. Mimo wielu oskarżeń pod adresem książki, wyrok był jednoznaczny, że z czytania nie wolno zrezygnować. Ważny i potrzebny jest postęp techniczny w dziedzinie nauki, jednak książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pozwoli zrozumieć, jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa czytanie i zachęci do częstego sięgania po książki.

 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013