Zegar

Kalendarz

luty 2018
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Licznik odwiedzin

DziśDziś1
WczorajWczoraj140
W tygodniuW tygodniu711
W miesiącuW miesiącu1759
Wszystkie dniWszystkie dni149856

Aktualności
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj Email

W dniu 7 maja 2015r. odbył się uroczysty apel z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przybliżyli nam to ważne dla wszystkich  Polaków wydarzenie. Uświadomili widzom jakie to szczęście, że żyjemy w wolnym kraju.

 

Czy to można zrozumieć”

Czy to można zrozumieć,

czy w to można uwierzyć,

że kiedyś dzieciom broniono

polskich pacierzy?

Że się po polsku czytać uczono

po kryjomu

i że tylko w domu

i bardzo ostrożnie

o historii polskiej mówić było można?

Jakże jesteśmy szczęśliwe

dziś my – polskie dzieci,

w wolnym urodzone kraju!

Jakże jasno dziś nam Biały Orzeł świeci

w dniu Trzeciego Maja!

Dziś w wolnej Polsce naród cały

święci ten dzień radosny,

dzień wolności i chwały,

święto wiosny!

 
Wędrówka po wybranych krajach Unii Europejskiej Drukuj Email

W kwietniu klasa VI przygotowała prezentację projektu edukacyjnego pod hasłem "Wędrówka po wybranych krajach Unii Europejskiej". Opiekę nad projektem przejęły Panie: Celina Kwaśna i Romana Gąsiorowska. Uczniowie w grupach dwuosobowych przygotowywali informacje o krajach, które sami wybrali.

Prezentacje zawierały:

 • pokaz strojów narodowych
 • charakterystyczną postać lub postacie
 • charakterystyczne potrawy danych krajów
 • ciekawostki turystyczne
 • zwyczaje, obrzędy, informacje geograficzne i historyczne.

Na pokaz swoich prac uczniowie zaprosili rodziców, Grono Pedagogiczne oraz całą społeczność szkolną. Największym zainteresowaniem cieszyły się europejskie potrawy serwowane przez uczniów.

 

 

Więcej…
 
Turniej o Puchar Wójta Gminy Gromnik Drukuj Email

25 kwietnia 2015r. przy naszej szkole został rozegrany Turniej o Puchar Wójta Gminy Gromnik.W zawodach wzięły udział drużyny z Rzepiennika Biskupiego, Rzepiennika Marciszewskiego, Gromnika, Brzozowej i Ciężkowic.

Oto wyniki:

w grupie młodszej (I-III):

 1. Ciężkowice
 2. Brzozowa
 3. Rzepiennik Marciszewski
 4. Gromnik

w grupie starszej (IV-VI)

 1. Brzozowa
 2. Gromnik
 3. Rzepiennik Marciszewski
 4. Rzepiennik Biskupi

Turniej rozegrany został w przyjaznej atmosferze. Podkreślić trzeba jednak, że dzieci podeszły do turnieju w sposób ambitny, walczyły o każdą zdobytą bramkę i równie ogromnie cieszyły się z gry. W zorganizowanym dopingu prześcigiwały się szkoły z Brzozowej i Rzepiennika Marciszewskiego Nad ich bezpieczeństwem i porządkiem gry czuwali ich opiekunowie ze szkół.

Spośród każdej drużyny wybrano również najlepszych zawodników turnieju, którymi byli:

 • Rafał Socha (Brzozowa IV-VI)
 • Mateusz Trela (Gromnik IV-VI)
 • Kinga Serafin (Rzepiennik Biskupi IV-VI)
 • Marcin Koza (Rzepiennik Marciszewski IV-VI)
 • Mariusz Kieroński (Brzozowa I-III)
 • Jakub Chmiel (Gromnik I-III)
 • Mateusz Kwaśny (Rzepiennik Marciszewski I-III)
 • Miłosz Zarzycki (Ciężkowice I-III)

A statuetki najlepszych bramkarzy powędrowały do:

 • Wiktora Łątki (Rzepiennik Marciszewski)
 • Mateusza Serafina (Rzepiennik Biskupi)

Doskonałą organizacją mogą pochwalić się gospodarze turnieju, którzy podkreślają jednak, że bez pomocy pana wójta Bogdana Stasza, pani Bernardy Zając i pani dyr. Celiny Kwaśnej nie byłoby tak wspaniałego widowiska.


 

 

Więcej…
 
Mam Talent Drukuj Email

22 kwietnia w naszej szkole odbyła się I edycja Szkolnego Show "Mam talent". Do udziału zgłosili się uczniowie z wszystkich klas. Były popisy muzyczne, taneczne, sportowe, sprawnościowe, recytatorskie, plastyczne oraz pokaz żonglerki. Jury, w której zasiadły: Pani Dyrektor Celina Kwaśna, Pani Romana Gąsiorowska, ksiądz Maciej i  uczeń Adam Kucharzyk zadecydowało, że zwycięzcą została Oliwia Smosna, która wystąpiła w żonglerce piłeczkami. 

 

Więcej…
 
Dzień Ziemi Drukuj Email

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole został przygotowany krótki program artystyczny wraz z prezentacją wyników ankiety "Czy Twój dom jest ekologiczny?".

Uczniowie naszej szkoły przypomnieli wszystkim jak ważna jest dbałość o naszą Ziemię, udzieli  zebranym wielu rad na temat segregowania i wykorzystywania surowców wtórnych,  przypomnieli również o sprzątaniu świata, a przede wszystkim o jego niezaśmiecaniu.


 

 

Więcej…
 
Koncert muzyczny Drukuj Email

W środę 15 kwietnia 2015 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbył się piękny koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się o możliwościach kształcenia się w szkole muzycznej. Kształcenie się w szkole muzycznej to bardzo dobra inwestycja w przyszłość. Więcej o szkole muzycznej na stronie http://www.domoslawice.edu.pl/


Znalezione obrazy dla zapytania nutki

 

 

Więcej…
 
Ciekawy zawód - Leśnik Drukuj Email

Na kwietniowe spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcą, zaprosili pana mgr inż. Marka Malinowskiego, który na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Gromnik.

Pan leśnik opowiedział dzieciom, jak wygląda jego codzienna praca, czym się zajmuje, za co jest odpowiedzialny. Mówił o sadzeniu nowych drzew, wymieniając najliczniej występujące w polskich lasach gatunki. Pan leśnik podkreślał, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje jego gospodarzy – zwierząt w nim mieszkających, na przykład odpowiednio się w nim zachowując. Uświadomił dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony ludzi, pokazując im, jak długo trwa rozkład pozostawionych w lesie odpadów. Korzystając ze sprzętu multimedialnego, odtwarzał odgłosy zwierząt leśnych, a później ptaków – każde dziecko mogło sprawdzić się w ich rozpoznawaniu.

Uczniowie chętnie wzięli udział w spotkaniu. Z zainteresowaniem słuchali gościa oraz zadawali pytania, chcąc dowiedzieć się: Jaką szkołę trzeba ukończyć, by zostać leśnikiem? Czy często jest zapraszany na spotkania do szkół? Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z wykonywaniem tegoż zawodu i czy są jakieś jego negatywne strony? Czy panu leśnikowi przytrafiła się jakaś ciekawa przygoda podczas pracy oraz jakie cechy są pożądane u osób chcących wykonywać ten zawód?

Informacje dotyczące lasów oraz ich ochrony na pewno pozostaną w pamięci uczniów. Spotkanie to stało się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody, zwłaszcza przed zbliżającym się Dniem Ziemi.


 


Więcej…
 
Konkurs z języka niemieckiego Drukuj Email

24 marca 2015 r. odbył się w Zespole Szkół w Gromniku XIII Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjów. Organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego z Zespołu Szkół w Gromniku oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Tarnów.

W tegorocznych zmaganiach językowych wzięło udział 43 uczestników ze szkół podstawowych w Brzozowej, Gromniku, Rzepienniku Marciszewskim i Siemiechowie oraz z gimnazjów w Gromniku i Siemiechowie.

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. mgr Małgorzaty Starzyk,  zajęli w tym roku następujące miejsca.

Klasa czwarta

Anna Wiśniowska – IV miejsce

Klasa szósta:

Daniel Kwaśny – III miejsce

 
Ciekawy zawód - Strażak Drukuj Email

W wtorek, 24 marca uczniów naszej odwiedził ciekawy gość – był to zawodowy strażak, pan Krzysztof Nowak. Zajechał on na plac przyszkolny samochodem strażackim. Była to nie lada atrakcja dla dzieci. Mogły one z bliska obejrzeć wyposażenie tego wozu, a niektóre przedmioty dotknąć.  Dowiedziały się, do czego służy i jak fachowo nazywa się sprzęt, którym posługują się strażacy podczas różnych akcji ratunkowych. Ponadto uczniowie mieli możliwość założyć pełen mundur  strażacki.Dzieci mogły na własne oczy pooglądać sprzęty potrzebne strażakowi oraz inne elementy ich umundurowania. Zaproszony gość uczulał dzieci na niebezpieczeństwa  związane z niewłaściwym zachowaniem w różnych sytuacjach życiowych. Uczniowie zadawali strażakowi wiele pytań. Chcieli wiedzieć czy trudna jest praca strażaka i co trzeba zrobić, aby nim zostać. Dzieci były ciekawe do ilu akcji w minionym roku przystąpili strażacy i na czym one polegały. Wśród chłopców panowało podekscytowanie i wielu z nich zadeklarowało chęć zostania strażakiem. Wizytę uznajemy za owocną i bardzo dziękujemy naszemu gościowi. 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013