Zegar

Kalendarz

styczeń 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś4
WczorajWczoraj190
W tygodniuW tygodniu742
W miesiącuW miesiącu3309
Wszystkie dniWszystkie dni196246

Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 Drukuj Email

 

Wreszcie nadszedł ten upragniony, długo oczekiwany przez wszystkich dzień 24 czerwca 2016r.

– koniec Roku Szkolnego 2015/2016.

Po Mszy św. uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej, na uroczystym apelu przygotowanym

przez uczniów klasy VI, pod opieką p. Angeliki Starzyk.

Uroczystość rozpoczęła  P. dyr. Celina Kwaśna, która podsumowała cały rok szkolny, wręczyła nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu, za 100% frekwencję i za pracę społeczną. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom za współpracę i rozdała podziękowania.

Następnie wystąpili nasi absolwenci tj.:

Julia Karnia

Elwira Kucharzyk

Wiktor Kwaśny

Weronika Szumlańska

Uczniowie pożegnali i podziękowali nauczycielom i młodszym kolegom za te 7 wspólnie spędzonych lat. Koledzy z piątej klasy pożegnali absolwentów wierszem i piosenką.

Na koniec uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach,  gdzie otrzymali świadectwa, potwierdzające awans do następnej klasy.

 

WESOŁYCH i BEZPIECZNYCH  WAKACJI!

 
I Gminny Konkurs Matematyczny Drukuj Email

 

2 czerwca odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Zespół Szkół w Gromniku. Jego celem było  popularyzowanie matematyki, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych, ujawnianie talentów oraz stworzenie uczniom okazji do sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki.

 

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. mgr Angeliki Starzyk,  zajęli w tym roku następujące miejsca:

klasa czwarta:

I miejsce Zuzanna Cudek

klasa piąta:

III miejsce Anna Wiśniowska

klasa szósta

III miejsce Julia Karnia

  

 

Więcej…
 
Spotkanie z ciekawą książką Drukuj Email


Jan Brzechwa to poeta, który fascynuje dzieci i młodzież. Wywołuje uśmiech na ich twarzach i zapada głęboko w pamięć. Znakomity poeta, satyryk, prozaik, publicysta i tłumacz z rosyjskiego (m.in. Puszkina). Twórca olbrzymiej ilości wierszy oraz opowieści baśniowych dla dzieci. Jego wiersze na długo pozostają w pamięci, stanowią repertuar konkursów recytatorskich. Kompozytorzy piszą do nich muzykę a dzieci już w przedszkolu śpiewają „Kaczkę Dziwaczkę” czy recytują wiersz „Na straganie”. Do żelaznego repertuaru dla najmłodszych wchodzą wiersze satyryczne, zawierające plastyczne obrazy przywar dziecięcych (choć nie tylko) np.: „Samochwała”, „Leń”, „Skarżypyta”. Autor uwydatnia ujemne cechy charakteru przy pomocy groteski i karykatury.

Dlatego też uczniowie klasy II i III kolejne z cyklu „Spotkań z ciekawą książką” przygotowali pod hasłem „W świecie wierszy Jana Brzechwy”. Starannie się do niego przygotowali. Wykonali dekorację, gazetkę i elementy strojów bohaterów z wybranych wierszy. Zaprezentowali wiersze z cyklu „Dzieci dzieciom”, m.in. „Samochwałę”, „Kwokę”, „Skarżypytę”, „Kaczkę Dziwaczkę”, „Lenia”, „Arbuza”, „Jajko”, „Na wyspach Bergamutach”. Nie tylko je recytowali, ale również śpiewali i rapowali! Celem spotkania przybliżenie dzieciom twórczości znakomitego polskiego poety oraz popularyzacja literatury dziecięcej. W dobie malejącego czytelnictwa, w dobie telewizji, wideo i DVD, krótkie, dynamiczne i humorystyczne utwory Jana Brzechwy nie tracą na aktualności, są czytane i słuchane z zainteresowaniem. Pozbawione dłużyzn i patetyczności, uczą i bawią zarówno dzieci jak i dorosłych.

 

 

Więcej…
 
Piknik Rodzinny Drukuj Email

 

W piękną, słoneczną, majową niedzielę,  w naszej szkole zapanowała radosna rodzinna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Piknik Rodzinny. Bogaty program uroczystości oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że szkoła oraz boiska wypełniły się dużą liczbą gości. Czekało bowiem mnóstwo atrakcji.

 

Program uroczystości dedykowany był Rodzicom, z okazji zbliżających się świąt Dnia Matki i Dnia Ojca. Tematycznie związany był z prezentacją owoców pracy w ramach realizowanej w szkole innowacji „Moda na czytanie". Uczniowie pokazali, co udało im się wypracować, jakich nabyli umiejętności i przekonali zebranych, że książka jest potrzebna nie tylko dla zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim dla przyjemności, że dzięki niej można stać się lepszym i inspiruje czytelnika do działania. 

 

Więcej…
 
Wycieczka do Grybowa Drukuj Email

 

W maju byliśmy na wycieczce w Królewskim Mieście Grybowie. Celem naszej wyprawy była tzw. „Stara Baśń”, czyli budowla utrzymaną w stylu staropolskiego zamku. W tym dniu zwiedziliśmy również Muzeum Parafialne, będącą filią Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz Bazylikę Mniejszą pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Z tej to parafii pochodzi nasz ksiądz Maciej Igielski.

 


 

Więcej…
 
Obchody Konstytucji 3 Maja Drukuj Email

 

W dniu 6 maja 2016r. odbył się uroczysty apel z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występujący uczniowie klas IV-VI przybliżyli zebranym okoliczności uchwalenia tego doniosłego dokumentu, uświadomili widzom jakie to szczęście, że żyjemy w wolnym kraju.

Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe i przygotowana scenografia.

Występ spotkał się z bardzo dużym aplauzem ze strony widowni. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.


 

 

Więcej…
 
Bezpiecznie z prądem Drukuj Email

 


W marcu  w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim odbyła się prezentacja pt. „Bezpiecznie z prądem”, w której uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-6. Głównym celem była edukacja najmłodszych na temat energii elektrycznej, jej roli w codziennym życiu. Po prezentacji, w trakcie rozmowy z zaproszonym gościem, zwracano uwagę dzieci na właściwe zachowania i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Na zakończenie spotkania nie zabrakło akcentów muzycznych. Nasz gość wykonał piosenki o tematyce ekologicznej. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnego śpiewu.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Krakowa Drukuj Email

 

W marcu pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Byłą to niecodzienna podróż koleją. Kiedy już dotarliśmy na miejsce przeszliśmy traktem królewskim do Rynku. Na początek zwiedzaliśmy z przewodnikiem Podziemia Krakowskiego Rynku w dwóch grupach. Wejście do podziemi miasta znajduje się w Sukiennicach.

 

To pierwsze w Polsce, unikatowe w skali światowej podziemne muzeum. Wystawa nosząca tytuł „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa” jest multimedialnym widowiskiem i niezwykłą podróżą w czasie. Zwiedzając mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii z początków legendarnego miasta. Już na początek przechodziliśmy przez kurtynę z pary wodnej, na której wyświetlały się średniowieczne sceny. W parku archeologicznym, znajdującym się ponad 4 m pod powierzchnią zobaczyliśmy niespotykany w Europie przekrój wielkiego, tętniącego życiem, średniowiecznego Krakowa. Odnalezione zabytki świadczą o ciągłości handlu, który w tym miejscu trwa nieprzerwanie od ponad 800 lat. Szlak prowadzi widza podświetlonymi, przeszklonymi ścieżkami. Utrzymana w odcieniach szarości aranżacja wystawy stanowi tło do ekspozycji odkrytych reliktów i zabytków. Zachowane nienaruszone fragmenty warstw gruntu pokazują nam, jak w ciągu wieków zmieniała się topografia Rynku i jak podnosił się stopniowo jego poziom. Można tu było zobaczyć m.in. pozostałości średniowiecznej osady, fragmenty zabudowań pamiętających czasy Bolesława Wstydliwego i Kazimierza Wielkiego, resztki ogromnego cmentarzyska oraz ok. 700 oryginalnych zabytków wydobytych podczas wykopalisk. Są to drobne codzienne przedmioty – odważniki, monety czy elementy biżuterii, Pokazane są w cylindrycznych gablotach, aby obejrzeć je z każdej strony. Obok umieszczono ich wizualizacje w technologii 3D.

 

Po ok. 2 godzinach zwiedzania podziemnego Krakowa mieliśmy czas, by wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej i podziwiać piękno Rynku. Wycieczka była udana, mimo że pogoda płatała nam figle. 

 

Więcej…
 
Spotkanie z ciekawą książką "Tajemniczy ogród" Drukuj Email

 

W marcu bieżącego roku szkolnego klasa IV w ramach innowacji „Moda na czytanie” przygotowała pod kierownictwem pani Romany Gąsiorowskiej prezentację książki  Frances Elizy Burnett pt. „Tajemniczy ogród”.

 

Główną bohaterką utworu jest Mary Lenox. Dziewczynka urodziła się w Indiach, gdzie ojciec jej był urzędnikiem administracji kolonialnej. Matka zaś - słynna piękność - dbała jedynie o siebie, lubiła spotkania towarzyskie i zabawy. Dzieckiem opiekowała się hinduska służba. Mary była despotycznym i samolubnym stworzeniem.

 

Pewnego - wyjątkowo upalnego ranka - Mary, dowiedziała się, że nie ma już ani ojca, ani matki. Osieroconą dziewczynkę, na krótko, umieszczono w domu pastora. Następnie odesłano ją do Anglii do jedynego krewnego - wuja Archibalda Cravena - mieszkającego w Misselthwaite Manor. Tu rozgrywają się wszystkie wydarzenia.

 

Uczniowie wcielili się w postaci utworu i przedstawili fragmenty na scenie.
Narrator – Marta Bajorek i Barbara Dobrowolska

Wuj Archibald Craven – Mateusz Kwaśny

Colin ( syn Archibalda Cravena )- Wiktor Łątka

Dr Craven   ( brat Archibalda Cravena )- Roman Noga

Pani Medlock ( gospodyni w domu Archbalda Cravena )- Dominika Noga

Mary Lenox  ( sierota, kuzynka Archibalda Cravena )- Zuzanna Cudek

Ogrodnik Ben Weatherstaff – Bartosz Kwaśny

Pokojówka Marta – Oliwia Kras

Dick   ( brat Marty ) – Aleksander Cudek

Powieść „ Tajemniczy ogród” to wzruszająca opowieść o wartości przyjaźni i miłości w życiu każdego człowieka. 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013