eDziennik

MS Office 365

Kalendarz

czerwca 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Licznik odwiedzin

DziśDziś491
WczorajWczoraj641
W tygodniuW tygodniu2383
W miesiącuW miesiącu7347
Wszystkie dniWszystkie dni409088

Aktualności
„Zdrowo jedz i ćwicz” Drukuj Email

„Zdrowo jedz i ćwicz”

Kuratorium Oświaty w Krakowie (delegatura Tarnów) zorganizował w roku szkolnym 2018/2019  VI edycję projektu „Czysta Małopolska”. Partnerem wspierającym projektu jest Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. W ramach projektu Kuratorium Oświaty w Krakowie przeprowadził Konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów „Zdrowo jedz i ćwicz”, w którym nasze przedszkolaki wzięły udział. Projekt ma na celu upowszechnienie wiedzy o zdrowym i racjonalnym odżywianiu aktywności fizycznej wśród dzieci przedszkolnych i uczniów, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, wdrożenie zasad świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie, poszerzenie zainteresowań problematyką zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie problematyki zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.


 
WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO I NA KOPIEC KOŚCIUSZKI Drukuj Email

WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO
I NA KOPIEC KOŚCIUSZKI

 

W dniu 6 lutego młodzież klasy VII i VIII uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Krakowa zorganizowanej we współpracy ze szkołami w Chojniku i Gromniku. Na trasie naszej wycieczki znalazł się Kopiec Kościuszki i Muzeum Narodowe.

Kopiec Kościuszki to unikatowe miejsce na mapie Krakowa i Małopolski. To stąd rozciąga się najpiękniejsza panorama okolicy. Uczniowie wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii i zobaczyli ciekawe wystawy. Poznali historię drogi Polaków do wolności, zobaczyli wybitnych Polaków i zabytkowy XIX-wieczny fort.

Muzeum Narodowe w Krakowie jest miejscem bezpośredniego kontaktu z dziełem sztuki od starożytności po czasy współczesne. To przestrzeń dyskusji, pytań i niestandardowych odpowiedzi. Tu młodzież uczestniczyła w warsztatach i lekcjach muzealnych pod tytułem „ O modzie. Historia ubioru” oraz „Wyspiański”. Poznała temat mody i kształtowania się stylu ubioru na przestrzeni lat. Obejrzała największą do tej pory wystawę prezentującą kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907) . Pokazuje ona blisko 500 z liczącego około 900 pozycji zbioru prac tego artysty, jednego z najwybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru.

Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci to jednego z najpiękniejszych portretów na świecie, najważniejszego i najcenniejszego obrazu w polskich zbiorach. To jeden z zaledwie kilkunastu namalowanych przez Leonarda da Vinci obrazów. Od 29 grudnia 2016 roku "Dama z gronostajem" jest własnością Muzeum Narodowego w Krakowie.

  

 

Więcej…
 
„Zabawy na śniegu – dokarmianie ptaków” Drukuj Email

„Zabawy na śniegu – dokarmianie ptaków”

Dla dzieci z naszego przedszkola okres zimy to wspaniałe zabawy na śniegu, lepienie bałwana (nawet tak malutkiego). Natomiast dla zwierząt to czas trudny do przetrwania. Dlatego też pomagamy naszym skrzydlatym przyjaciołom najlepiej jak umiemy. Małe ptaszki mają stołówkę w karmniku na ogrodzeniu, natomiast te większe dostają jedzenie na parapecie. Wiosną odwdzięczą się nam pięknym śpiewem pod oknami.


Więcej…
 
Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Drukuj Email

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
w Rzepienniku Marciszewskim na rok szkolny 2019/20

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim ogłasza rekrutację do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2019/20.

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego będą  prowadzone od 11 lutego  do 26 lutego 2019 roku.

Wnioski o kontynuowanie wychowania przedszkolnego, do którego dziecko aktualnie uczęszcza będą przyjmowane od 4 lutego do 11 lutego 2019.

Zapisy dzieci do klasy pierwszej będą  prowadzone od 8 lutego do 11 marca 2019 roku.

„Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego” z drukami oświadczeń oraz druki zgłoszenia do klasy pierwszej są do pobrania  na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim www.sprzepm.gromnik.pl lub w szkole.

 

Dzieci 6 – letnie urodzone w 2013 r.

Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. W roku szkolnym 2019/2020 obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są wszystkie dzieci urodzone w 2013 r.

Dzieci 5 – letnie urodzone w 2014 r.

Dziecko, które w bieżącym roku ukończy 5 lata, a w następnym roku szkolnym zostanie objęte obowiązkiem przedszkolnym, na wniosek rodzica  może zostać zapisane do oddziału przedszkolnego.

 

Dzieci 4 - letnie urodzone w 2015 r.

Dziecko, które w bieżącym roku ukończy 4 lata na wniosek rodzica może zostać zapisane do oddziału przedszkolnego.

 

Dzieci 3 - letnie urodzone w 2016 r.

Dziecko, które w bieżącym roku ukończy 3 lata na wniosek rodzica może zostać zapisane do oddziału przedszkolnego.


Dokumenty do pobrania:

 
Warsztaty Ekologiczne Drukuj Email

Warsztaty Ekologiczne

 

7 lutego uczniowie z klasy 2 i 3 udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku na warsztaty ekologiczne orgaznizowane przez Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju działające w Tuchowie. Warsztaty przeprowadzane były przez edukatorów Fundacji Pracowni Kreatywnej w Tarnowie i składały się z trzech modułów: teoretycznego, podczas którego dzieci zostały wprowadzane w zagadnienia związane z ekologią; warsztatowego, w ramach którego przeprowadzone były zajęcia artystyczne związane z tematyką ochrony środowiska oraz demonstracyjnego, przedstawiającego „smart dom”, który wykorzystuje do ochrony środowiska nowe technologie. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali materiały edukacyjne, ekogadżety, worki na zrobione przez siebie prace oraz drobny poczęstunek. Z uśmiechniętymi buziami i napełnionymi wiedzą głowami wróciliśmy do szkoły by teorię przekuwać w dobre praktyki służące środowisku, nam i naszym bliskim.


 

 

Więcej…
 
Dzień Babci i Dzadka Drukuj Email

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RZEPIENNIKU MARCISZEWSKIM

 

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Tak naprawdę każdego dnia w roku dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

11 stycznia 2019 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas 0-VIII. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Celina Kwaśna, który wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia.

Część artystyczną przygotowali wszyscy uczniowie pod okiem swoich wychowawców. Na początek uczniowie klasy II i III zaprezentowali swoje możliwości w poruszającym serca Dziadków przedstawieniu  pantomimicznym pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Następną grupą, która dała popis swoich możliwości, była najmłodsza grupa, czyli przedszkolaki, która zaprezentowała taniec „Babuszki – staruszki” oraz „Wesoły taniec Dziadków”. Występ wzbogacili wierszami oraz piosenką z życzeniami dla dziadków. Uczniowie klasy I przygotowali skecze kabaretowe, które rozbawiły do łez  wszystkich zebranych oraz wiersze i piosenkę. Na zakończenie uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali swoje możliwości teatralne oraz wokalne w przedstawieniu „Jasełkowym”, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta.

Uroczystość wypadła pięknie, uczniowie otrzymali gromkie brawa. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali Dom Ludowy ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

 Więcej…
 
Rzepiennickie Kolędowanie Drukuj Email

Rzepiennickie Kolędowanie

Świąteczne tradycje przetrwają tylko wtedy, gdy będziemy je pielęgnować i przekazywać z pokolenia ma pokolenie. Uczyć tego należy już od  najmłodszych lat.

Dlatego w dniach 2 i 5 stycznia 2019r. chętni uczniowie, pod opieką pań:  Angeliki Lisowskiej, Ewy Strzesak i Weroniki Zagórskiej wzięły udział w Rzepiennickim Kolędowaniu. Przebrane grupy kolędnicze odwiedzały mieszkańców naszej wsi, śpiewając kolędy i życząc im zdrowia, pomyślności i wszystkiego co najlepsze w NOWYM 2019 ROKU.

 


 

 

Więcej…
 
Konkurs Kalendarz Adwentowy Drukuj Email

Konkurs Kalendarz Adwentowy

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski  zorganizował  Szkolny Konkurs „Kalendarz Adwentowy”. Uczniowie poszczególnych klas  zgłosili  swoje propozycje na kolejne dni Adwentu. Każdy dzień krył zabawę np. Dzień Żółty, Dzień Farmera, Dzień Eleganta, Dzień Szalonej Fryzury itd. Celem tego konkursu było zachęcenie uczniów do wspólnej zabawy, wprowadzenia radosnego nastroju świątecznego, a także elementu rywalizacji międzyklasowej. Konkurs ten mógł wygrać jedynie zgrany zespół klasowy. Nieodzowne było również poczucie humoru, kreatywność oraz  przyjaźń. Oceniana była  pomysłowość oraz liczba uczniów zaangażowanych w zabawę.

Tegorocznym zwycięzcą została klasa V. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w wspólnej zabawie.

 


 

 

Więcej…
 
Wigilia szkolna Drukuj Email

Wigilia szkolna

 

Jak co roku, tuż przed wigilią, spotkaliśmy się aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne i wspólnie zakolędować. Uroczystość rozpoczęła się od przeczytania fragmentu Ewangelii. Następnie pani Dyrektor i zaproszeni goście złożyli życzenia dla nas i naszych rodzin, a później, jeszcze przed tym jak zasiedliśmy do stołu, połamaliśmy się opłatkiem. Mieliśmy także okazję oglądać jasełka przygotowane przez klasę VII i VIII. Po wspólnym świętowaniu udaliśmy się do swoich domów, aby przekazać rodzinie życzenia bożonarodzeniowe i przygotowywać się do nadejścia Pana.

 


 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013