eDziennik

MS Office 365

Kalendarz

czerwca 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Licznik odwiedzin

DziśDziś446
WczorajWczoraj641
W tygodniuW tygodniu2338
W miesiącuW miesiącu7302
Wszystkie dniWszystkie dni409043

Aktualności
I znów zabrzmiał pierwszy dzwonek…. Drukuj Email

2 września w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim zabrzmiał znowu dzwonek obwieszczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Było to wielkie przeżycie dla maluchów, które po raz pierwszy pojawiły się w naszej społeczności uczniowskiej, a także dla starszych uczniów, którzy z radością znów powitali mury kochanej szkoły po przerwie wakacyjnej.

 

O godz. 8.00 dzieci, rodzice i nauczyciele zebrali się na uroczystej mszy świętej, aby Bogu powierzyć najbliższe dziesięć miesięcy wytężonej pracy

i nauki. Potem wszyscy udali się na apel, podczas którego pani dyrektor Celina Kwaśna serdecznie powitała zgromadzonych. Omówiła organizację roku szkolnego,  przedstawiła nowych nauczycieli i życzyła dzieciom wielu sukcesów w nauce.

 

Ten dzień był wyjątkowy również z innej przyczyny. Przeżywaliśmy bowiem  80 rocznicę wybuchu II wojny. Z tej okazji przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji „ Przerwany Marsz” . Projekt ten był próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to, co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo,

z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach

i sprawiedliwości dziejowej . Wspólnie z przedstawicielami tego pokolenia przekroczyliśmy  próg naszej szkoły , by w sposób symboliczny dokończyć ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

 

Młodzież klasy VIII pod kierunkiem wychowawcy – p. Romany przygotowała okolicznościowy program artystyczny. Po spotkaniu z wychowawcami

i zapoznaniu się z planem lekcji uczniowie powrócili do domów. Przez najbliższe miesiące dzieci będą pilnie się uczyć i rozwijać zainteresowania, by

w czerwcu z dumą i radością odebrać świadectwo.

 


 

 

Więcej…
 
„Miłosierni od Rzepiennika aż po krańce świata” Drukuj Email

 

„Miłosierni od  Rzepiennika aż po krańce świata”

Wielkim Sukcesem  Szkolnego Koła Caritas  było dostanie się do  etapu rejonowego w Tarnowie i prezentacja projektu „Miłosierni od  Rzepiennika aż po krańce świata” w ramach „Mieć wyobraźnię Miłosierdzia”. Nasza szkoła znalazła się w pierwszej piątce na 150 szkół biorących udział w projekcie.

„Miłosierni od  Rzepiennika aż po krańce świata”.


Więcej…
 
Wyjazd nad morze Drukuj Email

NASZ POBYT NAD MORZEM

Już kolejny raz  byliśmy  nad morzem. Tym razem w Jastrzębiej Górze w ośrodku MODERNA.  Podczas kilkudniowego pobytu  braliśmy  udział w różnego typu zajęciach i wycieczkach – do Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Słowińskiego parku Narodowego.

Stałym punktem były spacery na plażę, a także do centrum Jastrzębiej Góry na deptak Światowida. Miejsce to jest niezwykle urocze i przyciąga swoim klimatem nawet najmłodszych, którzy chętnie spacerowali uliczkami Jastrzębiej, nie tylko w oczekiwaniu na pyszne gofry, lody,  czy zapiekanki. Piękne spacery miały miejsce także do Gwiazdy Północy – najdalej wysuniętego na północ punktu Polski i Lisiego Jaru.

Wszyscy z radością wyruszali   na plażę, budowali pomysłowe zamki i budowle z piasku, urządzały konkursy akrobatyki lub skoków w dal, ochoczo grały w piłkę.

Dni nad morzem minęły szybko, co mamy nadzieję oznacza, że też ciekawie. Pobyt - Jastrzębia Góra 2019 - już za nami, w myślach i w sercach pozostaną cudownie spędzone chwile przy pięknej, słonecznej pogodzie i miłej, przyjaznej atmosferze.

Wspomnieniom zapewne towarzyszyć będzie szum fal i krzyki mew .

 


 

 

Więcej…
 
HISTORIA ZATRZYMANA W KADRZE - FINAŁ Drukuj Email

HISTORIA ZATRZYMANA W KADRZE - FINAŁ

10 czerwca w Domu Kultury w Tuchowie uczestniczyliśmy w finale projektu „Historia zatrzymana w kadrze” organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”, a dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W projekcie oprócz naszej brało udział 15 szkół z powiatu tarnowskiego.
Spotkanie rozpoczął muzyczny akcent w wykonaniu zespołu smyczkowego ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie . Następnie, po krótkim wprowadzeniu, przedstawienie historyczne pt. „100 lat młodości” zaprezentowała grupa teatralna z SP we Wróblowicach.
Kolejnym punktem było zaprezentowanie wypracowanych materiałów przez poszczególne grupy projektowe oraz prezentacja laureatów konkursów organizowanych w ramach projektu.
Dyplomy i nagrody laureatom konkursów wręczał Zastępca Burmistrza Tuchowa pan Wiktor Chrzanowski.
Nasza Zuzia została laureatem konkursu literackiego „Podróże dalekie i bliskie”.
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w projekcie i fantastyczną przygodę.

 

Historia zatrzymana w kadrze.


Więcej…
 
Wyjazd do teatru Drukuj Email

Wyjazd do teatru maluchów 

 

Więcej…
 
WIELKI SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW Drukuj Email

WIELKI SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW

NA V SIEMIECHOWSKIM PRZEGLĄDZIE TANECZNYM

 

6 czerwca w Domu Ludowym w Siemiechowie po raz piąty odbył się Siemiechowski Przegląd Taneczny, w którym wzięła udział nasza grupa przedszkolna. W taniec zaangażowani były wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem przeglądu było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej u dzieci w wieku przedszkolnym oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli. Na siemiechowskiej scenie zaprezentowały się zespoły w różnych tańcach, od nowoczesnych do ludowych. Doceniając wysoki poziom przygotowania,  zaangażowanie i radość wyrażaną poprzez taniec w poszczególnych prezentacjach Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla Naszego Oddziału Przedszkolnego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni za to wielkie wyróżnienie dla naszych podopiecznych. Wszyscy uczestnicy  uhonorowani zostali pięknymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Uczestnicy tanecznych zmagań otrzymali ponadto słodkie upominki, ciasteczka, napój. Impreza przebiegała w atmosferze wspaniałej zabawy z udziałem widzów i uczestników. Już nie możemy doczekać się udziału w następnym Przeglądzie Tanecznym.

 


Więcej…
 
Wyjazd do teatru Drukuj Email

Wyjazd do teatru

Mały Maciuś nieoczekiwanie zostaje królem. Kto by nie chciał rządzić krajem, decydować i wydawać poleceń dorosłym? Jednak chłopiec szybko orientuje się, że władza to nie tylko przyjemności i przywileje, że wymaga przede wszystkim odpowiedzialności za innych, uczciwości i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.

Bohater książki Janusza Korczaka, we współczesnej adaptacji Marty Guśniowskiej, przeżywa wiele przygód, pokonuje rozmaite przeszkody i uczy się jak rządzić mądrze i sprawiedliwie, dba o swoich obywateli i jest władcą reformatorem.

To problematyka wspaniałej sztuki, którą obejrzeliśmy w Tarnowskim Teatrze im. Ludwik Solskiego
4 czerwca 2019 r. Wyjazd zorganizował Pani Romana Gąsiorowska. 

 

Więcej…
 
Święto Rodziny 2019 Drukuj Email

Święto Rodziny 2019

Dnia 3 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się „Święto Rodziny”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i rodzice z naszym rodzeństwem, zaproszeni goście przybyli do szkoły na godzinę 13:00.  Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się prawie w komplecie.

Część artystyczną zaprezentowali najmłodsi- przedszkolaki oraz  uczniowie szkoły – klas1-3. Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły program, zyskując gromkie brawa publiczności.

Starsi uczniowie klas 4-8 zaprezentowali owoce trudu wypracowane w trakcie realizacji projektu – „Gromnik, gmina, w której mieszkam”.

Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na rodziców czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas.

Na koniec miło i aktywnie spędziliśmy czas z Rodzicami i nauczycielami biorąc udział w rozgrywkach sportowych.

Wszystkim Kochanym Rodzicom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!


Więcej…
 
Wycieczka do Wioski Indiańskiej Drukuj Email

Wycieczka do Wioski Indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej

Dnia 29.06.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I odbyły wspaniałą i pełną przygód wycieczkę autokarową do wioski indiańskiej „ Fort Wapiti” w Zalasowej. Choć pogoda płatała nam figla, to mieliśmy bardzo dobre humory. Wyjazd udał nam się znakomicie.

Wioska indiańska zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przede wszystkim rozstawione indiańskie namioty, które nazywają się tipi. Pan przewodnik, ubrany w strój indiański, pokazał nam różne przedmioty codziennego użytku i opowiadał o ich przeznaczeniu. Widzieliśmy wierną replikę strojów indiańskich, koszule wojenne, noże, pióropusze, etniczne instrumenty oraz wiele innych przedmiotów.

Oprócz zwiedzania tipi na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z łuku, strzelania z dmuchawki, spróbowania swoich sił w rzutach włócznią i rzutkami oraz w rzutach na rogi bizona. Mogły również pokonać indiański tor przeszkód, zmierzyć się w zawodach łowienia ryb i wyścigach węży, a także skorzystać z malowania twarzy i przyozdobić ją
w kolorowe wzory. Przepiękne miejsce, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Po kilku godzinach ekscytujących wrażeń, odpoczywaliśmy zajadając pyszną kiełbaskę z ogniska. Kończąc naszą przygodę nauczyliśmy się indiańskiego tańca aligatora oraz mieliśmy możliwość zaśpiewania indiańskiej piosenki oraz uczestniczenia w warsztatach rękodzieła.

Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia, własnoręcznie zrobione amulety i naszyjniki oraz pamiątki zakupione w indiańskim sklepiku. A dla nas opiekunów bezcenne uśmiechy naszych pociech. 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013