Zegar

Kalendarz

październik 2017
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Licznik odwiedzin

DziśDziś37
WczorajWczoraj113
W tygodniuW tygodniu150
W miesiącuW miesiącu2570
Wszystkie dniWszystkie dni137845

Aktualności
Walentynkowa poczta zakochanych Drukuj Email

Drugi tydzień lutego upłyną w naszej szkole pod hasłem "Walentynki".

Mówiliśmy w tym czasie o tym, jak wielką wartością jest miłość. Uruchomiliśmy pocztę walentynkową. Każdy uczeń z klas 0-6 mógł przekazać drugiej osobie miłe słowa, w samodzielnie wykonywanych na tą okazję kartkach walentynkowych. 15 lutego 2016r. odbyło się wręczanie walentynek. Rekordzistką w ilości otrzymanych kartek była Ania Kuraś z klasy drugiej.

14 lutego, miłość tryska, szczęście kipi,
nikt nie robi kwaśnej minki
w końcu to są walentynki.
W dniu Świętego Walentego,
Dajemy kartkę dla ukochanego.
On zawsze się odwdzieczy,
I kwiaty tobie wręczy.

 

Więcej…
 
Dzień Bezpiecznego Internetu Drukuj Email

9 lutego obchodzimy światowy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „ Lepszy Internet zależy od Ciebie”.

Podczas tegorocznych obchodów DBI na zajęciach  komputerowych w klasach I – VI   zostały przeprowadzone zajęcia poświęcona tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl. Ponadto uczniowie przygotowali gazetkę i plakaty dotyczące zasad bezpiecznego posługiwania się internetem.


 

Więcej…
 
Dzień Babci i Dzień Dziadka Drukuj Email

 

16 stycznia 2016 roku o godzinie 12:00 mury naszej szkoły odwiedziło zacne grono gości - Babcie i Dziadkowie zaproszeni przez swoje wnuczęta na uroczyste spotkanie organizowane co roku z okazji ich styczniowego święta.

 

Więcej…
 
Zabawa choinkowa Drukuj Email

16 stycznia 2016 roku, w pierwszy dzień ferii zimowych, szkoła nadal tętniła życiem, słychać było w niej gwar i muzykę. Tego dnia bowiem odbywała się coroczna zabawa karnawałowa dla naszych uczniów. Chętnych do zabawy nie zabrakło!

 

 

Więcej…
 
Spotkanie z ciekawą książką - "Królewna Śnieżka" Drukuj Email
"Królewna Śnieżka" to książka zaproponowana do przeczytania przez klasy 0-I w ramach cyklu "Spotkanie z ciekawą książką". Uczniowie przygotowali prezentację słowno-muzyczną połączoną z wyświetlanymi slajdami.

 

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne Drukuj Email

 


We wtorek 22 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali część artystyczną.
Przepełnieni radosnym duchem świąt dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, częstowaliśmy się przysmakami przy wspólnym stole i kolędowaliśmy. W tym szczególnym dniu zostały również rozdane nagrody za konkurs na bombkę bożonarodzeniową, drzewo genealogiczne i plakat dotyczący bezpieczeństwa na drodze. 
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny dzień. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, którą pomogli nam stworzyć.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

 

Więcej…
 
Spotkanie z ciekawą książką Drukuj Email

„W Pacanowie kozy kują więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa.”

Ten cytat z książki Kornela Makuszyńskiego znają w Polsce chyba prawie wszyscy dorośli, zna go również wiele dzieci. To właśnie o niezwykłych przygodach tego sympatycznego Koziołka postanowili opowiedzieć swoim kolegom i  koleżankom uczniowie klasy II i III podczas kolejnego spotkania z ciekawą książką.

„120 przygód Koziołka Matołka” to pierwszy polski komiks dla dzieci – wymyślił pan Kornel Makuszyński wraz z rysownikiem Marianem Walentynowiczem już w 1933 roku. Historia powstania tej książki jest bardzo ciekawa. Otóż przed wojną, w jednej z krakowskich kawiarń siedział sobie smutny, ubogo odziany mężczyzna.
A przy sąsiednich stolikach kilku literatów prowadziło ożywioną rozmowę. Wśród nich był również Kornel Makuszyński. Zwrócili oni uwagę na samotnego pana i zapytali, skąd pochodzi. Okazało się, że z Pacanowa, małej i biednej osady na Kielecczyźnie. Wtedy Makuszyński rzekł:

– Trzeba jakoś pomóc temu Pacanowi. Ja coś napiszę.

– To ja namaluję – dorzucił Marian Walentynowicz.

I tak narodził się pomysł historii Koziołka Matołka.

Dokąd i po co wędrował Koziołek Matołek?

  • Wędrował do Pacanowa, by sprawdzić, czy tam kowale kują kozy.

Dlaczego błądził po świecie?

  • Nie znał drogi.

Jakie zwiedził kraje?

  • Chiny, Indie – Bombaj, Afganistan, nieznane miasto królewskie w nieznanym państwie, Polska – Warszawa.

Gdzie jeszcze był?

  • Na Księżycu.

Z jakiego kraju pochodził? Czy można to poznać po jego wyglądzie, stroju?

  • Z Polski, był biały, miał czerwone spodenki – kolory barw narodowych).

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli drugo- i trzecioklasiści, a wszystko po to, by zachęcić starszych i młodszych kolegów do sięgnięcia po tę ciekawą książkę, która uczy, zwłaszcza młodszych czytelników:

ž że umiejętność czytania jest ważna,

ž radzenie sobie w różnych sytuacjach,

ž wykorzystanie sprytu do rozwiązania swoich problemów,

ž wytrwałość,

ž kierowanie się dobrocią,

ž uprzejmość, grzeczność,

ž niezrażanie się niepowodzeniami,

ž odwaga, umiejętność radzenia sobie ze strachem.

Na zakończenie, wszystkim zebranym na sali wyświetlono jeden z odcinków serialu animowanego, w którym wykorzystano postać Koziołka Matołka oraz jego motyw poszukiwania Pacanowa.


 

Więcej…
 
Spotkanie z ciekawą książką - "Pinokio" Drukuj Email
"Pinokio" to książka zaproponowana do przeczytania przez klasę IV w ramach cyklu "Spotkanie z ciekawą książką". Uczniowie wykonali przepiękne postacie z różnych materiałów i przedstawili scenkę opartą na fragmentach utworu.

 

Więcej…
 
II Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej Drukuj Email

13 listopada 2015 r. , godz. 8.00 odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Recytacji Wierszy Patriotycznych. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas I-VI.

Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci,  popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie
i rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, promocja talentów oraz  nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Jury w osobach pani Karolina Skwara, pani Angelika Starzyk oraz pani Romana Gąsiorowska  wysłuchało i oceniło uczniów według następujących kryteriów: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny. Wyłoniono następujących zwycięzców w dwóch kategoriach:

Klasy I -III:
I  miejsce Amelia Karnia z klasy III
II miejsce Zuzanna Szymańska z klasy II
III miejsce Antoni Cudek z klasy II

Klasy IV-VI:
I miejsce Zuzanna Cudek z klasy IV
II miejsce Julia Karnia z klasy VI
III miejsce Mateusz Kwaśny z klasy IV
Wyróżnienie Elwira Kucharzyk z klasy VI.

  


Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013