eDziennik

MS Office 365

Kalendarz

czerwca 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Licznik odwiedzin

DziśDziś402
WczorajWczoraj641
W tygodniuW tygodniu2294
W miesiącuW miesiącu7258
Wszystkie dniWszystkie dni408999

Aktualności
Aktywna Tablica Drukuj Email

Program Aktywna Tablica realizowany jest w naszej szkole od września 2019 r. Pomaga on uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej na zajęciach co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji.

W ramach programu szkoła wzbogaciła się o dwa nowoczesne interaktywne monitory dotykowe, które zamontowano w sali nr 1 (klasa VIII ) oraz w sali nr 7 (klasa I), a także projektor krótkoogniskowy,umieszczony w pracowni informatycznej. Urządzenia te wspaniale urozmaicają lekcje, inspirują nauczycieli i uczniów do korzystania z interaktywnych pomocy edukacyjnych i materiałów do lekcji.

Przystąpienie do programu umożliwiło podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania TIK oraz upowszechnienie interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów.

Monitory są bardzo chętnie wykorzystywane w trakcie prowadzonych zajęć i sprawiają, że lekcje są ciekawsze, wzrasta też  motywacja uczniów do nauki. Projektor znacznie ułatwia prowadzenie lekcji informatyki, umożliwia korzystanie z udostępnianych platform programowania. Wyposażenie sal w nowoczesne pomoce pozwoliło na zmianę sposobu nauczania poprzez wykorzystanie nowych źródeł informacji m.in. z zasobów internetowych, wprowadzenie ćwiczeń interaktywnych, prezentacji multimedialnych, możliwości prezentacji w formie multimedialnej.

MIĘDZYSZKOLNA SIEĆ WSPÓŁPRACY

Przykładowe scenariusze lekcji:

- Scenariusz lekcji Informatyki kl. VI - "Cyberprzemoc"

- Scenariusz lekcji Techniki kl. V - "Budowa roweru"

 
 
 
Rodacy Bohaterom Drukuj Email

Rodacy-Bohaterom to akcja stworzona w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, dzięki spotkaniu z płk. Weroniką Sebastianowicz Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Zaczynali od zbiorki darów na święta  “Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy-Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji poprzez zorganizowanie zbiórki produktów żywnościowych

Oto lista produktów jakie powinny znaleźć się w paczce:

 

Wzorcowa Paczka


.

 

 


Lista produktów do paczki

 
Dzień Misia w Naszym Przedszkolu Drukuj Email

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W oddziale przedszkolnym w Rzepienniku Marciszewskim

25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki

w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną   o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z przedszkola zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia - słodkiego miodu oraz brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód, kto wyłowi największą ilość żelków za pomocą „łapy niedźwiedzia”, itp. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta misia Kubusia Puchatka, który wraz z dziećmi bawił się i tańczył w rytm muzyki. Na zakończenie uroczystości zjedliśmy pyszny tort  i odśpiewaliśmy dla wszystkich misiów „sto lat”. Uroczystość tego dnia przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.
Więcej…
 
Niepołomice Drukuj Email

Niepołomice

 

Uczniowie klasy V-VII 13 listopada mieli okazję zobaczyć jedno miejsce: Zamek Królewski

w Niepołomicach –gotycki zamek królewski z połowy

XIV wieku.

 

Zamek nazywany  “drugim Wawelem” wybudowany

z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego. Wycieczkę łączyli z Krakowem i spektaklem „Szatan

z siódmej klasy”.

Więcej…
 
Konkurs pieśni patriotycznych Drukuj Email


Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział

w konkursie patriotycznym organizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali wzruszające interpretacje utworów, pieśni przepełnione nutami patriotyzmu – od tych pokazujących trudne losy naszego narodu, czasy rozbiorów i wojen, po te powstałe

w bliższej nam, również bardzo trudnej historii Polski.

 

Po wysłuchaniu prezentacji każdej klasy komisja konkursowa ogłosiła werdykt:

I miejsce – klasa VIII z. p. Romaną Gąsiorowską za pieśń – „ Póki Polska żyje w nas”

II miejsce – oddział przedszkolny z p. Weronika Zagórską za – „ Mazurek Dąbrowskiego”

III miejsce klasa I z p. Agnieszka Łajka za pieśń – „ Jak długo na Wawelu”

Wyróżnienia:

Klasa II-III- „Szara Piechota”

Klasa IV-V- „ Pałacyk Michla”

Klasa VI-VII- „Ojczyzno ma”

.

 

 


 

 

Więcej…
 
Pasowanie Pierwszoklasistów Drukuj Email

Ślubowanie Pierwszoklasistów


W tym ważnym dla pierwszaków dniu udział wzięli: przedstawiciel gminy Gromnik – pan wójt Bogdan Stasz, Przewodniczący Rady Gminy pan Czesław Cudek, pani Magdalena Pichner – kierownik ASiPS, dyrektor szkoły pani Celina Kwaśna, wychowawca klasy - pani  Agnieszka Łajka, ksiądz proboszcz Stanisław Kołodziej, ksiądz kanonik Bolesław Gnat, pani bibliotekarka Bogusława Krzak, przedszkolaki, koledzy i koleżanki ze starszych klas, nauczyciele a przede wszystkim rodzice uczniów.

Ceremoniał rozpoczął przewodniczący SU – Mateusz Kwaśny poprzez wprowadzenie pierwszaków i odśpiewanie hymnu państwowego. Później nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez wychowawcę klasy. Składały się na nią występy dzieci, wiersze                     i piosenki.

Po występie dzieci złożyły ślubowanie i obiecały jak najlepiej wypełniać obowiązki ucznia i dbać o dobre imię szkoły.

 
Więcej…
 
Święto Niepodległości Drukuj Email

11 XI 2019r.


Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Dzień ten obchodzony jest bardzo uroczyście w całym kraju. Świętowano go też w naszej szkole.


W tym roku obchodzimy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W naszej szkole 8 listopada uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów starszych klas V-VII. Uczestnicy akademii przedstawili historię powstania wolnej Polski do 1918 roku, śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.

 

Po uroczystej akademii pani dyrektor Celina Kwaśna podziękowała uczniom i pani  Sylwii Wojtanowicz - Ryk za piękne przygotowanie części artystycznej poświęconej naszej Ojczyźnie.


 

 


 

 

Więcej…
 
Szkoła pamięta Drukuj Email

Pamięć naszym obowiązkiem

SZKOŁA PAMIĘTA


Cmentarze, mogiły i kwatery wojenne są miejscami pamięci narodowej nie tylko Polaków, ale także obywateli innych państw. Przypominają one         o krwawych walkach toczonych przez żołnierzy różnych narodowości           o wolność .

Co roku uczniowie naszej szkoły w okresie listopada przed świętem niepodległości porządkują   mogiły żołnierzy z okresu I wojny światowej usytuowane w pobliskim lasku .

W tym roku przyłączyliśmy się do akcji MEN – „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Więcej…
 
Koncert Moniuszko Drukuj Email
MONIUSZKO DLA WSZYSTKICH  - Kraków

 

29 października klasa VIII wraz z wychowawcą panią Romana Gąsiorowską oraz  panią Dyrektor Celiną Kwaśną brały udział w  wyjątkowym wydarzeniu – koncercie zamykającym oficjalne obchody Roku Moniuszkowskiego w Krakowie! Wydarzenie zgromadziło w ICE Kraków – największej sali koncertowej Krakowa – ponad 400 wykonawców i blisko 1700 słuchaczy.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013