Zegar

Kalendarz

luty 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Licznik odwiedzin

DziśDziś6
WczorajWczoraj271
W tygodniuW tygodniu1060
W miesiącuW miesiącu6105
Wszystkie dniWszystkie dni283176

Aktualności
WIELKI SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW Drukuj Email

WIELKI SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW

NA V SIEMIECHOWSKIM PRZEGLĄDZIE TANECZNYM

 

6 czerwca w Domu Ludowym w Siemiechowie po raz piąty odbył się Siemiechowski Przegląd Taneczny, w którym wzięła udział nasza grupa przedszkolna. W taniec zaangażowani były wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem przeglądu było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej u dzieci w wieku przedszkolnym oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli. Na siemiechowskiej scenie zaprezentowały się zespoły w różnych tańcach, od nowoczesnych do ludowych. Doceniając wysoki poziom przygotowania,  zaangażowanie i radość wyrażaną poprzez taniec w poszczególnych prezentacjach Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla Naszego Oddziału Przedszkolnego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni za to wielkie wyróżnienie dla naszych podopiecznych. Wszyscy uczestnicy  uhonorowani zostali pięknymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Uczestnicy tanecznych zmagań otrzymali ponadto słodkie upominki, ciasteczka, napój. Impreza przebiegała w atmosferze wspaniałej zabawy z udziałem widzów i uczestników. Już nie możemy doczekać się udziału w następnym Przeglądzie Tanecznym.

 


Więcej…
 
Wyjazd do teatru Drukuj Email

Wyjazd do teatru

Mały Maciuś nieoczekiwanie zostaje królem. Kto by nie chciał rządzić krajem, decydować i wydawać poleceń dorosłym? Jednak chłopiec szybko orientuje się, że władza to nie tylko przyjemności i przywileje, że wymaga przede wszystkim odpowiedzialności za innych, uczciwości i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.

Bohater książki Janusza Korczaka, we współczesnej adaptacji Marty Guśniowskiej, przeżywa wiele przygód, pokonuje rozmaite przeszkody i uczy się jak rządzić mądrze i sprawiedliwie, dba o swoich obywateli i jest władcą reformatorem.

To problematyka wspaniałej sztuki, którą obejrzeliśmy w Tarnowskim Teatrze im. Ludwik Solskiego
4 czerwca 2019 r. Wyjazd zorganizował Pani Romana Gąsiorowska. 

 

Więcej…
 
Święto Rodziny 2019 Drukuj Email

Święto Rodziny 2019

Dnia 3 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się „Święto Rodziny”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i rodzice z naszym rodzeństwem, zaproszeni goście przybyli do szkoły na godzinę 13:00.  Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się prawie w komplecie.

Część artystyczną zaprezentowali najmłodsi- przedszkolaki oraz  uczniowie szkoły – klas1-3. Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły program, zyskując gromkie brawa publiczności.

Starsi uczniowie klas 4-8 zaprezentowali owoce trudu wypracowane w trakcie realizacji projektu – „Gromnik, gmina, w której mieszkam”.

Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na rodziców czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas.

Na koniec miło i aktywnie spędziliśmy czas z Rodzicami i nauczycielami biorąc udział w rozgrywkach sportowych.

Wszystkim Kochanym Rodzicom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!


Więcej…
 
Wycieczka do Wioski Indiańskiej Drukuj Email

Wycieczka do Wioski Indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej

Dnia 29.06.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I odbyły wspaniałą i pełną przygód wycieczkę autokarową do wioski indiańskiej „ Fort Wapiti” w Zalasowej. Choć pogoda płatała nam figla, to mieliśmy bardzo dobre humory. Wyjazd udał nam się znakomicie.

Wioska indiańska zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przede wszystkim rozstawione indiańskie namioty, które nazywają się tipi. Pan przewodnik, ubrany w strój indiański, pokazał nam różne przedmioty codziennego użytku i opowiadał o ich przeznaczeniu. Widzieliśmy wierną replikę strojów indiańskich, koszule wojenne, noże, pióropusze, etniczne instrumenty oraz wiele innych przedmiotów.

Oprócz zwiedzania tipi na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z łuku, strzelania z dmuchawki, spróbowania swoich sił w rzutach włócznią i rzutkami oraz w rzutach na rogi bizona. Mogły również pokonać indiański tor przeszkód, zmierzyć się w zawodach łowienia ryb i wyścigach węży, a także skorzystać z malowania twarzy i przyozdobić ją
w kolorowe wzory. Przepiękne miejsce, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Po kilku godzinach ekscytujących wrażeń, odpoczywaliśmy zajadając pyszną kiełbaskę z ogniska. Kończąc naszą przygodę nauczyliśmy się indiańskiego tańca aligatora oraz mieliśmy możliwość zaśpiewania indiańskiej piosenki oraz uczestniczenia w warsztatach rękodzieła.

Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia, własnoręcznie zrobione amulety i naszyjniki oraz pamiątki zakupione w indiańskim sklepiku. A dla nas opiekunów bezcenne uśmiechy naszych pociech. 

 

Więcej…
 
Sprawozdania Finansowe za rok 2018 Drukuj Email

INFORMACJA

Sprawozdania finansowe za 2018 r. – zgodnie z par. 34 ust. 9 , 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów

w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2017 poz.1911 z późn. zm.) zostały opublikowane w:

bipgromnik - Biuletyn Informacji Publicznej  Urzędu Gminy Gromnik – na stronie głównej w zakładce „Budżet i majątek”,  w zakładce „Sprawozdania finansowe”.

 
3 MAJ Drukuj Email

3 MAJ

 

30 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku akademię przygotowali uczniowie klasy 4 i 5. Z wielkim zaangażowaniem oraz przejęciem, przypomnieli społeczności szkolnej historię uchwalenia tego wyjątkowego dokumentu, znanego pierwotnie jako „Ustawa rządowa”. Zwrócili także wszystkim uwagę, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie, konstytucja „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic...”. Nie zabrakło przy tej okazji przypomnienia pięknych i wzniosłych polskich pieśni patriotycznych. Po akademii, uczniowie wraz z nauczycielami wykonali pamiątkowe zdjęcie formując z serc polską flagę.


Więcej…
 
Rocznica śmierci świętego Jana Pawla II Drukuj Email

Rocznica śmierci świętego Jana Pawla II

„Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach, żyj wyprostowany.”

 

2 kwietnia to data, która zajmuje w sercu Polaków szczególne miejsce. To dzień, w którym 14 lat temu odszedł do domu Ojca, nasz wielki rodak, ukochany papież - Jan Paweł II. Aby upamiętnić ten dzień, klasa II i III przygotowała krótki apel o Jego życiu. Uczniowie pokazali to, co ukształtowało młodego Wojtyłę. Przypomnieli, jakimi wartościami powinniśmy się kierować w naszym życiu, aby być po prostu dobrym człowiekiem.

Karol Wojtyła, przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Rodzina żyła skromnie. Matka umarła kiedy był jeszcze chłopcem. Oprócz pracy fizycznej podejmował też wysiłki artystyczne, takie jak udział w teatrze czy tworzenie poezji. W 1942 roku wstąpił do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. W 1946 roku przyjął święcenia kapłańskie. Po wojnie podjął studia w Rzymie. W roku 1958 został mianowany biskupem pomocniczym Krakowa, a w roku 1963 Karol Wojtyła został arcybiskupem metropolitą krakowskim. 16 października 1978 roku został papieżem. Przeżył zamach terrorystyczny na swe życie. Początek lat 90. przyniósł niestety chorobę Parkinsona, a w jej wyniku, pomimo modlitw tysięcy zgromadzonych wiernych, 2 kwietnia 2005 Jan Paweł II zmarł. Kanonizacja Papieża-Polaka odbyła się w niedzielę Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie. Święty Jan Paweł II był nazywany między innymi Misjonarzem wszystkich narodów, a także zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży.


 

 

Więcej…
 
Festiwal Zawodów Drukuj Email


Festiwal Zawodów – Kraków

Wyjazd młodzieży z SP w Rzepienniku Marciszewskim

Uczeń kończący szkołę podstawową powinien posiadać obszerną wiedzę na temat dostępnych ścieżek dalszej edukacji, aby świadomie mógł wybrać najodpowiedniejszy dla siebie kierunek rozwoju.

Aby przygotować naszych uczniów do wyboru dalszej ścieżki kształcenia poprzez zapoznanie się z dostępną ofertą zawodów na rynku pracy (w tym zawodów deficytowych), dać szansę skorzystania z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, czy też skonfrontowania wiedzy o danym zawodzie z jego wymiarem praktycznym dla uczniów klas VII i VIII z ze Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim zorganizowaliśmy dnia 22 marca wyjazd do Krakowa na Festiwal Zawodów. .

Szeroki wachlarz ofert edukacyjno-zawodowych  podczas festiwalu zaprezentowały szkoły zawodowe, technika i przedsiębiorcy z terenu Małopolski . Wydarzenie to, dało nie tylko możliwość zaznajomienia się ze specyfiką branżową i specjalizacyjną, ale także pomagało określić osobiste predyspozycje zawodowe.

Festiwal zawodów to była też wspaniała okazja do wymiany dobrych praktyk i doświadczeń między nauczycielami i szkołami.

W festiwalu uczestniczyło 15 uczniów pod opieką pań wychowawczyń – Angeliki Lisowskiej i Romany Gąsiorowskiej oraz Pani  dyrektor Celiny Kwaśnej. Była to też okazja, by odbyć spacer po krakowskiej Starówce i miło spędzić czas w stolicy naszego województwa.

Więcej…
 
Wycieczka do Szymbarku – Małopolska Marzanna 2019 Drukuj Email

Wycieczka do Szymbarku – Małopolska Marzanna 2019

W Szymbarku, miejscowości w powiecie gorlickim, razem z młodzieżą z kilku powiatów Małopolski grupa 50 uczniów z naszej szkoły ostatecznie pożegnała zimę. Nie ma szans, żeby wróciła, bo została odprawiona, a raczej spalona. I to nie jedna, ale blisko dwieście kolorowych kukiełek, symboli odchodzących mrozów i śniegu.

Wycieczka odbyła się 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Był to finał konkursu Małopolska Marzanna 2019, podczas którego laureatom wręczone zostały dyplomy oraz nagrody przez Panią Starostę powiatu gorlickiego – Marię Gubałę. Celem imprezy  jest edukacja dzieci i młodzieży szkolnej poprzez uczestnictwo w kultywowaniu regionalnych tradycji folklorystycznych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej oraz zdolności manualnych, a także promocja kultury ludowej Województwa Małopolskiego. Po części oficjalnej  odbył się uroczysty pochód z Marzannami nad rzekę Ropę, gdzie pod czujnym okiem strażaków zostały spalone. To jedyna taka impreza w Małopolsce. Organizowana już była po raz dziewiąty.

Warto dodać, że wśród prawie 200 ocenianych kukieł znalazło się 12 z naszej szkoły. Praca dzieci została doceniona, wyróżnienie zdobyli uczniowie z klasy II w kategorii klas I-III, natomiast uczennice z klasy VII zdobyły III miejsce w kategorii klas IV-VIII.

Wykonawcy  wykazali  się pomysłowością i fantazją. Były marzanny w stylu pogórzańskim, łemkowskim a nawet... indiańskim. Jedne z kartonów i papieru, inne ze słomy i patyków, a jeszcze kolejne z mchu. Niektóre małe  na kilkadziesiąt centymetrów, inne dorównywały wielkości człowieka.

W czasie pobytu w Szymbarku nasi uczniowie zwiedzili Dwór obronny z XVI wieku – dawną siedzibę rodu Gładyszów – Renesansowy kasztel szlachecki oraz „Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa”.  Obejmuje on 15 drewnianych budynków i innych obiektów (wiatraki, piec garncarski, olejarnia, studnia, ule) rozmieszczonych na około 2 ha terenu. Praktycznie wszystkie obiekty w skansenie oraz ich wyposażenie są oryginalne. W szymbarskim skansenie podziwialiśmy także kolekcję młocarni oraz powozów.

Była to bardzo kształcąca i udana wycieczka. Tak odprawiona zima raczej nie ma już wielkich szans na powrót, a my poznaliśmy nowe niezwykłe pod względem historii i walorów turystycznych miejsce.

  

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013