Zegar

Kalendarz

luty 2019
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Licznik odwiedzin

DziśDziś184
WczorajWczoraj193
W tygodniuW tygodniu1147
W miesiącuW miesiącu4306
Wszystkie dniWszystkie dni202789

Aktualności
Spotkanie wigilijne Drukuj Email

 

W czwartek 22 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uczniowie pod opieką Pani Romany Gąsiorowskiej przygotowali część artystyczną.
Przepełnieni radosnym duchem świąt dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, częstowaliśmy się przysmakami przy wspólnym stole i kolędowaliśmy .
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny dzień. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, którą pomogli nam stworzyć.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

 

Więcej…
 
Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa Drukuj Email

Podczas spotkania wigilijnego zostały również wręczone nagrody książkowe w konkursie na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim”.

 

Oto laureaci:

I kategoria kl. I-III

1. Gabriela Cudek kl. III

Weronika Kwaśna kl. III

2. Wiktor Kwaśny kl. II

Monika Kwaśna kl. III

3. Anna Wiśniowska kl. I 


II kategoria kl. IV-VI

1. Gabriela Gogola kl. IV

Karol Łątka kl. IV

2. Krystian Noga kl. V

Weronika Kucharzyk kl. VI

3. Mateusz Kwaśny kl.V

Karolina Wiśniowska kl. VI


 

 

Więcej…
 
Opłatek dla osób samotnych Drukuj Email

18 grudnia, jak co roku, włączyliśmy się w przygotowanie Opłatka dla osób samotnych. Współpracujemy w tym zadaniu z GOPS w Gromniku, Caritasem i Panem Wójtem. Dzieci wystąpiły w przygotowanym pod. kierunkiem  p. Romany Gąsiorowskiej programie świątecznym, na który złożyły się okolicznościowe wiersze, piosenki, kolędy i pastorałki. Zaproszono wszystkich do wspólnego śpiewania.  Dzieci wręczyły obecnym kartki z życzeniami świątecznymi od całej społeczności szkolnej. W miłej atmosferze  spędziliśmy popołudnie z mieszkańcami naszej wsi.

 

Więcej…
 
Mikołajki 2011 Drukuj Email

5 grudnia przybył do naszej szkoły św. Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie z nim i prezenty. Przygotowały wiersze i piosenki z tej okazji. Zaprezentowały się przed szkolną publicznością i rodzicami, którzy przybyli ze swoimi młodszymi pociechami. Radości z prezentów nie było końca. Maluchy wykonały dla Mikołaja laurki i pięknie podziękowały za upominki .

Utrudzony św. Mikołaj odwiedził także w domu Patryka i Anię Stachel  oraz ich młodsze rodzeństwo Grzesia i Michałka.  Patryk nie mógł przybyć do szkoły ze względu na chorobę. 

 

Więcej…
 
Spotkanie z magią Drukuj Email

 

Dnia 5.XII przed przybyciem Mikołaja dzieci spotkały się z p. Kazimierzem Kuczkiem z Radłowa – „Santorinem”, który oczarował ich magią. Czarodziejem został przez przypadek. Siedział akurat przy śniadaniu, czytał gazetę gdy nagle wśród stron zapełnionych maczkiem trafił na informację, że tarnowianin Eustachy Majcher należy do czołówki iluzjonistów w kraju. Obudziły się ukryte marzenia z dzieciństwa i zapragnął „czarować” tak, jak to robią najlepsi.

 

Najbardziej podobało się „pojawianie” pieniędzy. Artysta staje przed magicznym stolikiem. Mała ręczna prasa z wałkiem. Na widowni pełna napięcia cisza. Po chwili z jednej strony do prasy wkłada białe kartki, a z drugiej wychodzą banknoty. Zmienia też na oczach widzów pieniądze na biżuterie, a karty gry na banknoty. Artysta na koniec został nagrodzony gromkimi brawami.


 

Więcej…
 
Wyjazd do teatru Drukuj Email

17 listopada 2011r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeżdzie do teatru GCK w Gorlicach na spektakl " Tomcio Paluch" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

 

Więcej…
 
Spotkanie z kulturą Łemków Drukuj Email

15 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie poświcone poznaniu tradycji, kutury i obyczajów grupy etnicznej - Łemków.

Wszyscy uczniowie uważnie słuchali opowiadań przybyłych gości, oglądali przygotowane prezentacje i filmiki i oczywicie dobrze bawili się przy muzyce łemkowskiej.

 

 

Więcej…
 
11 listopad 2011 - Święto Niepodległości Drukuj Email

W dniu 14.11.2011 r. podczas uroczystego apelu uczciliśmy 93 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

W montażu słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów klas IV - VI pod opieką p. E.Cudka i p. A. Bienias zostały przybliżone wydarzenia historyczne, i fakty po których Polska po wielu latach niewoli pojawiła się wśród państw świata.

Wiersze i pieśni patriotyczne prezentowane przez szkolnych artystów, były wspaniałą lekcją historii o tamtych wydarzeniach. Natomiast utwory patriotyczne wykonane na instrumentach przez uczniów klasy IV, Gabrysię i Kubę, sprawiły że apel był szczególnie uroczysty.

Więcej…
 
Dzień Papieski Drukuj Email

W dniu 17 października uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w wspomnieniach o naszym kochanym Papieżu bł. Janie Pawle II.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia21222324252627282930NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013