Zegar

Kalendarz

maj 2019
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś111
WczorajWczoraj251
W tygodniuW tygodniu1167
W miesiącuW miesiącu5172
Wszystkie dniWszystkie dni217609

Aktualności
Wigilia szkolna Drukuj Email

W piątek 21 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uczniowie pod opieką Pani Karoliny Skwary przygotowali Jasełka.
Przepełnieni radosnym duchem świąt dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, częstowaliśmy się przysmakami przy wspólnym stole i kolędowaliśmy .
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny dzień. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, którą pomogli nam stworzyć.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

Więcej…
 
Mikołajki 2012 Drukuj Email

7 grudnia przybył do naszej szkoły św. Mikołaj wraz z aniołkami. Dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie z nim i prezenty. Radości z prezentów nie było końca.

  

 

Więcej…
 
Drzewo genealogiczne mojej rodziny Drukuj Email

Klasa IV przystąpiła do konkursu historyczno-plastycznego pod hasłem
„ Drzewo genealogiczne mojej rodziny”
celem konkursu było:

  1. Zainteresowanie historią własnej rodziny, uświadomienie posiadania rodzinnej genealogii
  2. Rozbudzenie zainteresowań genealogią
  3. Poznanie poprzez pryzmat losów rodziny historii regionu.
  4. Kształtowanie świadomości historycznej
  5. Propagowanie poszukiwań dotyczących historii rodziny w różnych źródłach
  6. Pobudzanie wyobraźni artystycznej
  7. Promowanie nauki przez zabawę

Zachwyca oryginalność pomysłów i staranność prac. Uczniowie otrzymali nagrody i słodkie upominki.

 


 


Więcej…
 
Dyskoteka andrzejkowa Drukuj Email

 


 

27 i 28 listopada odbyła się andrzejkowa dyskoteka dla uczniów połączona z wróżbami.
Uczniowie mogli dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się, poznali swoich wymarzonych partnerów, a także kim będą w przyszłości.Wróżby połączone były z tańcem i słodkim poczęstunkiem.

Podczas zabaw śmiechu było co niemiara!

Więcej…
 
Dyskoteka andrzejkowa Drukuj Email

 


 

27 i 28 listopada odbyła się andrzejkowa dyskoteka dla uczniów połączona z wróżbami.
Uczniowie mogli dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się, poznali swoich wymarzonych partnerów, a także kim będą w przyszłości.Wróżby połączone były z tańcem i słodkim poczęstunkiem.

Podczas zabaw śmiechu było co niemiara!

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej Drukuj Email

Tradycyjną już formą obchodów Święta Niepodległości jest Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, przygotowywany pod kierunkiem Pani Romany Gąsiorowskiej oraz Pani Karoliny Skwary.

Celem organizowanego konkursu było rozwijanie poczucia przynależności do narodu, krzewienie patriotyzmu wśród młodych ludzi, propagowanie piosenki patriotycznej, żołnierskiej i harcerskiej wśród dzieci i młodzieży, przypominanie historii Polski poprzez treści zawarte w piosenkach, kształtowanie kultury słowa oraz rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych uczniów.

 


 


Więcej…
 
Dzień Niepodległości Drukuj Email

 

 

12 listopada
obchodziliśmy w naszej szkole 94 rocznicę
Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W montażu słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów klas IV - VI, pod opieką p. Edwarda Cudka zostały przybliżone wydarzenia historyczne, które doprowadziły do pamiętnego dnia 11 listopada, dnia w którym po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się na mapach świata. Wiersze i pieśni patriotyczne prezentowane przez szkolnych artystów wprowadziły wszystkich zgromadzonych w wyjątkowo podniosły nastrój.

Więcej…
 
Pokaz rycerski grupy "Rekonstrukto" Drukuj Email


Dnia 23.10.2012 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczna Rekonstrukto, która swoim pokazem przybliżyła uczniom czasy średniowiecza. Aktorzy zaprezentowali uzbrojenie średniowiecznego rycerza oraz opowiedzieli o życiu i zwyczajach ludzi żyjących w tamtej epoce.

Odbył się pokaz prawdziwej rycerskiej walki, do której stanęli uczniowie - Agnieszka Moździerz i Krystian Noga. Oboje walczyli bardzo dzielnie. Dzieci mogły oglądać miecze, przymierzać zbroję rycerską, oraz spróbować swoich sił w walce.

Wszystkim taka lekcja żywej historii niezmiernie się spodobała, a wiedza wyniesiona z tego pokazu na długo zapadnie w pamięci uczestników.


 


Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email

 


„Jakże nie pisać wierszy, Jakże nie płonąć w podzięce.

Za dar najpiękniejszy… za serce”

W dniu 15 października 2012 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy IV-VI pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali uroczystą akademię. W uroczystości uczestniczyli: dyrekcja, nauczyciele pracujący i emerytowani, przewodnicząca Rady Rodziców oraz cała społeczność uczniowska.Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali dla swoich nauczycieli gromkie "Sto lat". Nauczyciele otrzymali drobny upominek w postaci papierowych kwiatów i torebeczek.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia21222324252627282930NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013