Zegar

Kalendarz

maj 2019
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś97
WczorajWczoraj251
W tygodniuW tygodniu1153
W miesiącuW miesiącu5158
Wszystkie dniWszystkie dni217595

Aktualności
Podsumowanie projektu „Rzepiennik Marciszewski moja mała ojczyzna” Drukuj Email

W roku bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w IV edycji konkursu

„Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna”  dla szkół z województwa małopolskiego w roku szkolnym 2012/2013.  

W związku z tym realizowaliśmy projekt noszący tytuł „Rzepiennik Marciszewski – moja mała ojczyzna”.

Więcej…
 
Piknik Rodzinny 2013 Drukuj Email

26 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny, na który licznie przybyli zaproszeni goście, rodzice naszych uczniów i mieszkańcy wsi.

Tegoroczny Piknik miał szczególny charakter. Otóż był on podsumowaniem projektu realizowanego w naszej szkple przez cały rok, pt. "Rzepiennik Marciszewski - moja mała ojczyzna". solidnie przygotowane występy naszych uczniów dedykowane były Rodzicom z okazji ich święta.

Kolejno każda klasa, przygotowana przez wychowawce, zaprezentowała ciekawy program artystyczny. Były to m.in. przyśpiewki ludowe np. "Jetem sobie Rzepiennianka, Rzepienniocek", tańce, zabawy ludowe, scenki, prezentacja dawnych strojów i narzędzi pracy w gospodarstwie.

Przybyli goście mogli obejrzeć nową Izbę Regionalną, wystawy prac uczniów i skosztować potraw ze "Swojskiego jadła", podanego w formie szwedzkiego stołu.

Po występach przyszedł czas na zawody sportowe, w których brali udział nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. Największym powodzeniem cieszyły się Rodzinne piłkarzyki. Nie zabrakło oczywiście ciekawych nagród i dyplomów.

Wieczorną porą odbyła się zabawa taneczna, gdzie wszyscy chętni mogli bawić się w rytmach tutejszej muzyki.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować naszym sponsorom za pomoc w zorganizowaniu imprezy. Są to: Firma "DOMINEX" Pana Andrzeja Gąsiora, Firma "Met-Trans" Pana Tadeusza Łazarka, Firma "Pro-GS" Pana Jacka Burnata, GS w Gromniku, Państwo Małgorzata i Czesław Cudek, Firma "Burnat" Panów Grzegorza i Andrzeja Burnatów, Bank SRz odział w Gromniku, Młyn Zbożowy Pana Wołkowicza z Rzepiennika Strzyżewskiego, Firma "Darbagos" Pana Dariusza Gąsiora, Firma "Eko-Rol" Pana Krasa i Sklep Wielobranżowy Iwony Brach - Główczyk.

 
Ćwiczenia przeciwpożarowe i ewakuacyjne na terenie naszej szkoły Drukuj Email

 Dnia 15 kwietnia 2013 r. o godzinie 9:00  w naszej szkole odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe i ewakuacyjne ,w których brali udział uczniowie oraz pracownicy szkoły.

Więcej…
 
Rostrzygnięcie konkursu plastycznego Drukuj Email

  Dziecko to dla biblioteki publicznej niezwykle wdzięczny użytkownik i odbiorca.

Tak było i tym razem, gdy Biblioteka filii w Rzepienniku Marciszewskim ogłosiła konkurs plastyczny pt. ,,Różne twarze Kopciuszka''.

Więcej…
 
Lekcja biblioteczna klasy czwartej Drukuj Email

,,Czarna księga kolorów'' została wykorzystana do lekcji bibliotecznej, która odbyła się w bibliotecew Rzepienniku Marciszewskim.

Więcej…
 
Rostrzygnięcie konkursu z języka angielskiego Drukuj Email

Dnia 26 marca 2013 r. o godz. 9:40 uczniowie  klas IV – VI z naszej szkoły wzięli udział w szkolnym Konkursie Wiedzy o krajach Anglojęzycznych.

Więcej…
 
Wyjazd do teatru Drukuj Email

W dniu 31.01.2013 r. chętni uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wyjechali autokarem na spektakl teatralny pt.” Mały książę” autorstwa Antoine De Saint- Exupery do Teatru im.Ludwika Solskiego w Tarnowie. Bohaterem spektaklu był mały chłopiec- tajemniczy przybysz z innej planety, którego podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara spotyka pilot. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka.Uczestnictwo dzieci w spektaklu miało na celu rozwijanie zainteresowań teatrem, kształtowanie kompetencji odbiorcy sztuki , rozbudzanie wrażliwości estetycznej.

 

Więcej…
 
Dzień Babci i Dzień Dziadka Drukuj Email

 

14 stycznia 2013 roku o godzinie 13:00 mury naszej szkoły odwiedziło zacne grono gości - Babcie i Dziadkowie zaproszeni przez swoje wnuczęta na uroczyste spotkanie organizowane co roku z okazji ich styczniowego święta.

 

Więcej…
 
Zabawa choinkowa Drukuj Email

14 stycznia 2013 roku, w pierwszy dzień ferii zimowych, szkoła nadal tętniła życiem, słychać było w niej gwar i muzykę. Tego dnia bowiem odbywała się coroczna zabawa karnawałowa dla naszych uczniów. Chętnych do zabawy nie zabrakło!

 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia21222324252627282930NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013