Zegar

Kalendarz

sierpień 2018
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Licznik odwiedzin

DziśDziś19
WczorajWczoraj163
W tygodniuW tygodniu877
W miesiącuW miesiącu2342
Wszystkie dniWszystkie dni171266

Aktualności
Mikołajki 2011 Drukuj Email

5 grudnia przybył do naszej szkoły św. Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie z nim i prezenty. Przygotowały wiersze i piosenki z tej okazji. Zaprezentowały się przed szkolną publicznością i rodzicami, którzy przybyli ze swoimi młodszymi pociechami. Radości z prezentów nie było końca. Maluchy wykonały dla Mikołaja laurki i pięknie podziękowały za upominki .

Utrudzony św. Mikołaj odwiedził także w domu Patryka i Anię Stachel  oraz ich młodsze rodzeństwo Grzesia i Michałka.  Patryk nie mógł przybyć do szkoły ze względu na chorobę. 

 

Więcej…
 
Spotkanie z magią Drukuj Email

 

Dnia 5.XII przed przybyciem Mikołaja dzieci spotkały się z p. Kazimierzem Kuczkiem z Radłowa – „Santorinem”, który oczarował ich magią. Czarodziejem został przez przypadek. Siedział akurat przy śniadaniu, czytał gazetę gdy nagle wśród stron zapełnionych maczkiem trafił na informację, że tarnowianin Eustachy Majcher należy do czołówki iluzjonistów w kraju. Obudziły się ukryte marzenia z dzieciństwa i zapragnął „czarować” tak, jak to robią najlepsi.

 

Najbardziej podobało się „pojawianie” pieniędzy. Artysta staje przed magicznym stolikiem. Mała ręczna prasa z wałkiem. Na widowni pełna napięcia cisza. Po chwili z jednej strony do prasy wkłada białe kartki, a z drugiej wychodzą banknoty. Zmienia też na oczach widzów pieniądze na biżuterie, a karty gry na banknoty. Artysta na koniec został nagrodzony gromkimi brawami.


 

Więcej…
 
Wyjazd do teatru Drukuj Email

17 listopada 2011r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeżdzie do teatru GCK w Gorlicach na spektakl " Tomcio Paluch" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

 

Więcej…
 
Spotkanie z kulturą Łemków Drukuj Email

15 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie poświcone poznaniu tradycji, kutury i obyczajów grupy etnicznej - Łemków.

Wszyscy uczniowie uważnie słuchali opowiadań przybyłych gości, oglądali przygotowane prezentacje i filmiki i oczywicie dobrze bawili się przy muzyce łemkowskiej.

 

 

Więcej…
 
11 listopad 2011 - Święto Niepodległości Drukuj Email

W dniu 14.11.2011 r. podczas uroczystego apelu uczciliśmy 93 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

W montażu słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów klas IV - VI pod opieką p. E.Cudka i p. A. Bienias zostały przybliżone wydarzenia historyczne, i fakty po których Polska po wielu latach niewoli pojawiła się wśród państw świata.

Wiersze i pieśni patriotyczne prezentowane przez szkolnych artystów, były wspaniałą lekcją historii o tamtych wydarzeniach. Natomiast utwory patriotyczne wykonane na instrumentach przez uczniów klasy IV, Gabrysię i Kubę, sprawiły że apel był szczególnie uroczysty.

Więcej…
 
Dzień Papieski Drukuj Email

W dniu 17 października uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w wspomnieniach o naszym kochanym Papieżu bł. Janie Pawle II.

Więcej…
 
Ślubowanie uczniów z klasy pierwszej Drukuj Email

Dnia 14 października 2011 r. w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni klasy pierwszej, p. Teresy Oślizło.

 

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email

 

"Jakże nie pisać wierszy,

jakże nie płonąć w podzięce.

Za dar najpiękniejszy,

za SERCE."

Tymi słowami pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w nasze wychowanie. (uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim)

Dnia 14 października w Szkole Podstawowej z Rzepienniku Marciszewskim obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Wyjazd do kina Drukuj Email

W dniu 25września uczniowie klas IV-VI pod opieką  p. Romany Gąsiorowskiej brali udział w Czwartym Międzynarodowym  Festiwalu Filmów Dziecięcych „ Galicja”. Miał on miejsce w  Tarnowie.


Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia21222324252627282930NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Designed by mgr Angelika Starzyk © 2013